Log In

Minister Energii Krzysztof Tchórzewski rozmawia w Brukseli z Komisją Europejską na temat cen energii elektrycznej w Polsce

Minister Energii Krzysztof Tchórzewski spotkał się z Komisarzem ds. energii i klimatu Miguelem Arias Cañete. Tematem spotkania, które odbyło się 28 stycznia 2019 r., były ceny energii elektrycznej. Minister Energii przedstawił Komisarzowi mechanizm stabilizacji detalicznych cen energii elektrycznej.

Rozmowy nt. polskiego mechanizmu stabilizacji detalicznych cen energii elektrycznej w Polsce prowadzone są na poziomie politycznym i eksperckim już od początku roku. Celem szeregu spotkań było wypracowanie wspólnego stanowiska polskiego Ministerstwa Energii i Komisji Europejskiej, które pozwoli na ustabilizowanie cen energii elektrycznej przy jednoczesnym poszanowaniu prawa europejskiego w zakresie wspólnego rynku energii elektrycznej.

Minister Krzysztof Tchórzewski przedstawił motywy wprowadzenia mechanizmu, a Komisja Europejska podziękowała za dotychczasową współpracę i zapewniła o swoim wsparciu dla Polski w celu osiągnięcia rozwiązania, które będzie satysfakcjonujące dla obu stron.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px