Log In

Nowa elektryczna Dacia.

Nowa elektryczna Dacia już wkrótce powinna ujrzeć światło dzienne. Marka przymierza się do ujawnienia swoich planów, co do elektryfikacji całej gamy pojazdów. Co ważne dla klientów, będzie to najtańszy samochód elektryczny na rynku. Dzięki francuskiej technologii i wiedzy, którą Renault zdobyło w ciągu wielu lat produkcji ZOE, możliwe będzie zaoferowanie niedrogiego i użytecznego auta elektrycznego. Jaki on będzie?

Renault dostarczy większość potrzebne technologii. Dla ceny auta istotne są przede wszystkim trzy elementy – pakiet akumulatorów,  system zarządzania energią oraz nadwozie. Jeśli miałoby być zaprojektowane specjalnie dla nowego samochodu, projekt byłby raczej drogi. Dlatego oczekuje się, że Dacia użyje istniejących nadwozi. Na pierwszy ogień pójdzie najprawdopodobniej najlżejsze Sandero. W celu obniżenia ceny samochód powinien zapewniać około 250 kilometrów zasięgu – wystarczająco do miasta oraz dla zachowania rozsądku kosztowego akumulatorów.

Elektryczna Dacia za 50 tysięcy złotych?

Dacia ma pozostać szokująco przystępna. Jeśli nowe Sandero z silnikiem elektrycznym miałoby kosztować około 50 tysięcy złotych, byłby to prawdziwy hit rynkowy. Elektryczna Dacia pojawi się na rynku w 2020 roku, chociaż możemy spodziewać się zapowiedzi i (kontrolowanych) przecieków do prasy już wkrótce. Prawdopodobnie w Rumunii trwają już testy drogowe – być może na razie na zamkniętych torach testowych.

źródło: Dacia/Renault/francuskie.pl/materiały własne

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px