Log In

Innowacje impulsem dla gospodarki

Rząd zapowiada kolejne działania, które mają przynieść wysyp innowacji. Prace trwają w radzie ds. innowacji. Na jej czele stanęła minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Rada ds. innowacji działa od początku 2016 roku. Współpraca ministrów ma wypracować otoczenie prawne dobre dla rozwoju nowych technologii. I tak się dzieje – mówi minister Jadwiga Emilewicz.

– Dzisiaj także i systemem prawnym konkurujemy z najbardziej innowacyjnymi państwami UE, z państwami skandynawskimi, z Irlandią czy Wielką Brytanią – podkreśla minister przedsiębiorczości i technologii.

W tym wyścigu pozycja Polski na świecie rośnie – wskazuje minister inwestycji Jerzy Kwieciński.

– W tej chwili jesteśmy klasyfikowani na 29. miejscu, a przypomnę, że w roku 2013 byliśmy na 39. miejscu – mówi Jerzy Kwieciński.

To efekt szeregu programów i przepisów, w tym między innymi pierwszej i drugiej ustawy o innowacyjności oraz niższego CIT-u dla tych, którzy wdrażają nowe, innowacyjne rozwiązania. Do tego dochodzi jeszcze doktorat wdrożeniowy – podkreśla wicepremier Jarosław Gowin.

– Doktorat polega na konkretnym wdrożeniu gospodarczym – wskazuje Jarosław Gowin.

Rząd wydaje coraz więcej środków na innowacje, czego przykładem jest Fundusz Nauki Polskiej.

– Znaleźliśmy w budżecie dodatkowe pół miliarda złotych, które chcemy przeznaczyć na badania nad polskimi lekami – zapowiada Jarosław Gowin.

Kolejne impulsy mają dać środki, jakie na innowacje – już w nowej perspektywie budżetowej – chce przeznaczyć Komisja Europejska.

źródło: radiomaryja.pl

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px