Log In

SOJUSZ RENAULT-NISSAN-MITSUBISHI URUCHAMIA INTELIGENTNĄ CHMURĘ NA PLATFORMIE MICROSOFT AZURE

Sojusz motoryzacyjny Renault-Nissan-Mitsubishi, ogłosił rozpoczęcie produkcji Alliance Intelligent Cloud – nowej platformy, która umożliwia dostarczanie zintegrowanych usług w pojazdach sprzedawanych na prawie wszystkich 200 rynkach obsługiwanych przez firmy członkowskie sojuszu. Wspólne przedsięwzięcie sojuszu i firmy Microsoft, to pierwszy globalny i najbardziej ambitny program dla przemysłu samochodowego wykorzystujący technologię chmury, sztucznej inteligencji i IoT – usług i zasobów dostarczanych przez Microsoft Azure. Azure zapewni sojuszowi globalną platformę do bezpiecznego gromadzenia, zarządzania i analizowania danych pojazdu, a także do dostarczania inteligentnych usług opartych na ogromnej ilości danych generowanych przez tzw. „połączone pojazdy”.

Kal Mos, globalny wiceprezes działu Alliance Connected Vehicles w Renault-Nissan-Mitsubishi, powiedział: „Dzisiaj wdrażamy platformę łączności, która umożliwi klientom klientom Renault, Nissana i Mitsubishi korzystanie z nowej technologii cyfrowej. Poprzez naszą współpracę z firmą Microsoft wprowadzamy najpotężniejszą i najbardziej rozwiniętą platformę „połączonych pojazdów” – Microsoft Connected Vehicle Platform. Wykorzystując rozmiar i skalę działania sojuszu, zbudowaliśmy system inteligentnej chmury, który wyznacza tempo rozwoju dla naszej branży. 

„Renault-Nissan-Mitsubishi jest długoletnim, i pierwszym strategicznym partnerem dla systemu Microsoft Connected Vehicle Platform” – powiedział Jean-Phillipe Courtois, EVP i prezes, Microsoft Global Sales, Marketing & Operations w Microsoft. „Dzisiejsza wersja produkcyjna Alliance Intelligent Cloud umożliwia wejście na rynek połączonych usług nowej generacji oferowanych przez Microsoft Azure.”

Pierwszymi pojazdami wykorzystującymi w pełni technologię Alliance Intelligent Cloud będą całkowicie nowe Renault Clio i wybrane modele Nissan Leaf sprzedawane w Japonii i Europie. Są one również pierwszymi pojazdami połączonymi z Microsoft Connected Vehicle Platform, dostępnymi dla szerokiego grona konsumentów.

Pojazdy połączone z systemem inteligentnej chmury, będą korzystać z bezproblemowego dostępu do internetu, co pozwoli na rozszerzoną zdalną diagnostykę, wdrażanie i aktualizację oprogramowania pokładowego oraz dostęp do usług informacyjno-rozrywkowych.

Alliance Intelligent Cloud to wysoce rozbudowana platforma, która skonsoliduje wiele starszych rozwiązań z obecnymi i przyszłymi funkcjami samochodu oraz operacjami biznesowymi, które będą wspierać usługi mobilności. Platforma oparta na przetwarzaniu danych umożliwi rozwój sztucznej inteligencji i usług analitycznych oraz przyspieszy wprowadzanie innowacji i nowych inicjatyw biznesowych.

Zoptymalizowana pod kątem szybkości i wydajności, inteligentna chmura będzie się łączyć się z pojazdami i udostępniać funkcje oraz innowacyjne rozwiązania w wielu modelach i markach pojazdów użytkowanych przez klientów w różnych regionach świata. Funkcje skonsolidowane na połączonej platformie obejmują m.in: usługi zdalne, proaktywne monitorowanie pojazdu, nawigację, pomoc serwisową, bezprzewodową aktualizacje oprogramowania i inne funkcje dostosowane do potrzeb klienta.

Dzięki platformie Azure, sojusz zyskał unikalny dostęp do możliwości projektowania i obsługi własnej inteligentnej chmury, a także korzyści biznesowych oferowanych przez system „połączonych pojazdów”.

Inteligentna chmura umożliwi połączenie pojazdów sojuszu z infrastrukturą przyszłych inteligentnych miast oraz z potencjalnymi przyszłymi partnerami. Dzięki tej nowej inicjatywie każdy podmiot, który zapragnie współpracować z sojuszem i połączyć się ze wszystkimi dotychczasowymi i przyszłymi pojazdami sojuszu, będzie miał dostęp to jednego punktu kontaktowego.

O Renault-Nissan-Mitsubishi:

Grupa Renault, Nissan Motor Company i Mitsubishi Motors to największy na świecie sojusz motoryzacyjny. Jest to trwające najdłużej i najbardziej wydajne międzykulturowe partnerstwo w przemyśle samochodowym. W 2017 r. partnerzy sprzedali łącznie 10,6 miliona samochodów w prawie 200 krajach. Firmy należące do sojuszu koncentrują się na współpracy i maksymalizacji synergii w celu zwiększania swojej konkurencyjności. Współpracują one także z innymi grupami z branży motoryzacyjnej, takimi jak Daimler w Niemczech i Dongfeng w Chinach. Strategiczny sojusz jest branżowym liderem w dziedzinie pojazdów bezemisyjnych oraz rozwija najnowocześniejsze technologie, planując zaoferowanie autonomicznej jazdy, opcji łączności oraz innych usług w szerokiej gamie przystępnych cenowo modeli. 

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px