Log In

Studio PEUGEOT Design Lab i stocznia LATITUDE 46 zaprojektowali wspólnie jacht żaglowy

Stocznia LATITUDE 46 zwróciła się do PEUGEOT Design Lab i studia projektowego Michele Molino o nadanie „neoklasycznego” wyglądu jej nowemu, luksusowemu jachtowi żaglowemu. Projektanci PEUGEOT Design Lab uczestniczyli w projektowaniu mostka. Łódź jest przystosowana zarówno do żeglowania w pojedynkę, jak i z załogą. Ergonomia kokpitu umożliwia optymalne sterowanie łodzią. Tofinou 9.7 mierzy 9,75 m i jest przeznaczony do jednodniowych rejsów. Dwa pierwsze egzemplarze jachtu zostaną dostarczone do La Rochelle w czerwcu tego roku.

LATITUDE 46 łączy siły z PEUGEOT Design Lab

Biuro projektowe stoczni Latitude 46 zwróciło się do studia projektowego Michele Molino i PEUGEOT z prośbą o zmodernizowanie stylu nowych jachtów żaglowych. Ma być bardziej dynamiczny, a jednocześnie nawiązywać do stylistyki łodzi z linii Tofinou. Nowy projekt ma charakterystyczne dla Latitude eleganckie, czyste, smukłe i klasyczne linie, wzmocnione szlachetnymi materiałami, takimi jak lakierowany mahoń, stal nierdzewna czy chrom.

„Powierzyliśmy stworzenie planów łodzi konstruktorowi Michele Molino. Zaprojektował on o wiele mocniejszy i szerszy kadłub, który obiecuje bardziej intensywne doznania i lepsze sterowanie łodzią. Dzięki nowemu kadłubowi udało się również przeprojektować mostek. Współpraca ramię w ramię z PEUGEOT Design Lab pozwoliła nadać łodzi nowoczesny wygląd, a także poprawić ergonomię i komfort” – powiedział Christian Iscovici, dyrektor stoczni Latitude 46.

PEUGEOT Design Lab zostało wybrane przez Latitude 46 ze względu na rozległe doświadczenie studia w dziedzinie brand designu i wzornictwa przemysłowego. Projektanci studia mają na swoim koncie studyjny projekt Sea Drive Concept z 2017 roku i koncepcyjną łódź żaglową Concept Yacht o długości 30 metrów z 2012 roku.

źródło: Peugeot

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px