Log In

Kto zdobędzie 20 tys. zł? W prestiżowym konkursie „Renault Easy City. Design the Future” biorą udział 24 osoby

Zakończył się czas przyjmowania zgłoszeń do konkursu „Renault Easy City. Design the Future” skierowanego do osób, które podobnie jak Renault chcą uczestniczyć w kreowaniu miast i transportu przyszłości. • Zadaniem uczestników było zaprojektowanie miejsca przesiadkowego z infrastrukturą dla autonomicznego, współdzielonego pojazdu Renault EZ-GO. Organizatorzy otrzymali 13 prac stworzonych przez 24 uczestników.

Zgłoszenia do konkursu „Renault Easy City. Design the Future” przesyłali zarówno studenci I roku, jak i osoby pracujące już zawodowo. Dominują uczestnicy związani z branżą architektoniczną, choć swoje prace zdecydowali się również przedstawić studenci wzornictwa przemysłowego czy absolwenci kierunków technicznych. Do udziału w konkursie zgłosiło się 130 osób, a ponad 30 wzięło udział w warsztatach dla uczestników. Wiele osób postanowiło przygotować projekt w zespole w zespole i ostatecznie 24 uczestników nadesłało w sumie 13 prac.

Zadaniem konkursowym było zaprojektowanie miejsca przesiadkowego z infrastrukturą dla elektrycznego, współdzielonego pojazdu autonomicznego Renault EZ-GO. W projekcie należało uwzględnić trendy w projektowaniu miast i usług mobilnych, a także potrzeby konkretnych użytkowników (tzw. person). Pula nagród dla laureatów wynosi aż 35 tys. zł: 20 tys. zł za zdobycie pierwszego miejsca, 10 tys. zł za drugie miejsce i 5 tys. zł za trzecie.

Wkrótce jury, któremu przewodniczy Vincent Carré, dyrektor w Grupie Renault odpowiedzialny za samochody elektryczne i nową mobilność, wybierze pięciu finalistów, a uroczyste ogłoszenie wyników odbędzie się 5 czerwca 2019 r. w centrum Warszawy. Częścią wydarzenia będzie także panel dyskusyjny z udziałem ekspertów oraz ekspozycja i pokazowe przejazdy Renault EZ-GO.

Warsaw

Banner 468 x 60 px