Log In

Nowe Renault Captur – w 100% nowe, w 100% Captur

Renault Captur jest prekursorem na rynku miejskich SUV-ów. Od debiutu rynkowego w 2013 roku sprzedał się w 1,2 miliona egzemplarzy. Bardzo szybko stał się bestsellerem w swojej klasie, zarówno we Francji, jak i w innych krajach europejskich. Pozycję utrzymał także w ubiegłym roku z ponad 230 000 sprzedanych egzemplarzy na świecie. Wobec coraz silniejszej konkurencji na rynku Nowy Captur zmienia się i rozwija te cechy, którym zawdzięcza sukces. Nowoczesna sylwetka samochodu przykuwa uwagę charakterystycznymi dla SUV-a atletycznymi i dynamicznymi kształtami. Wnętrze oferuje wiele możliwości aranżacji i teraz jest jeszcze bardziej przestronne. Przeszło prawdziwą rewolucję, która wyniosła je na zupełnie nowy poziom technologiczny i jakościowy. Parametry użytkowe są godne modeli z wyższego segmentu.

Rynkowy debiut Nowego Captura wpisuje się w plan strategiczny Grupy Renault Drive the Future (2017-2022). Stanowi jeden ze sztandarowych modeli planu.

Po pierwsze ze względu na międzynarodowy, a obecnie światowy zasięg. Nowy Captur jest sprzedawany na wszystkich kontynentach i będzie także produkowany w Chinach, strategicznym rynku dla Grupy Renault. Na wszystkich rynkach zbytu, również w Korei Południowej, będzie sprzedawany pod marką Renault.

Po drugie ze względu na wymiar technologiczny. Nowe Renault Captur spełnia trzy kluczowe kryteria mobilności jutra, zgodnie z planem strategicznym:

  • Napęd elektryczny: Grupa Renault będzie oferowała w gamie 12 modeli z napędem elektrycznym. Nowy Captur będzie pierwszym modelem Renault wyposażonym w hybrydowy napęd E-TECH Plug-in, skonstruowany na bazie technologii opracowanej przez markę i Alians.
  • Łączność na pokładzie samochodu:, 100% modeli sprzedawanych na kluczowych dla marki rynkach będzie połączonych z internetem. Nowy Captur, wyposażony w nowy system multimedialny z łącznością online i ekosystem Renault EASY CONNECT, doskonale ilustruje to założenie.
  • Jazda autonomiczna: Grupa Renault wprowadzi na rynek 15 modeli wyposażonych w technologie umożliwiające jazdę autonomiczną. Nowy Captur będzie jednym z pierwszych. Razem z Nowym Clio pozwoli on upowszechnić w modelach z segmentu B systemy wspomagania prowadzenia, dzięki którym będzie możliwa jazda autonomiczna.

Nowy Captur jest jednym z kluczowych modeli w strategii Grupy, która dąży do wzmocnienia synergii w ramach Aliansu. Strategia zakłada w szczególności opracowywanie wspólnych technologii i stosowanie nowych platform, takich jak platforma CMF-B, na której został zbudowany Nowy Captur. Nowa koncepcja instalacji elektrycznej i elektronicznej umożliwia dodawanie najnowszych technologii, tak aby wyjść naprzeciw zmieniającym się wymaganiom rynku.

Warsaw

Banner 468 x 60 px