Log In

IV Kongres producentów pojazdów elektrycznych i infrastruktury energetycznej do ich ładowania – zapowiedź

Biuro Infrastruktury Urzędu m.st. Warszawy, Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej wraz z Fundacją Nasza Energia serdecznie zapraszają na kolejny Kongres elektromobilności, który odbędzie się w styczniu 2020 roku.

Światowy przemysł motoryzacyjny tak przyspieszył, że już coraz trudniej zapamiętać nowe nazwy samochodów, które są już w sprzedaży i kolejne prototypy, które niedługo będą dostępne w salonach samochodowych. Trendowi temu sprzyja technologiczny wyścig w produkcji baterii do zasilania pojazdów z silnikiem elektrycznym. Nowo otwarta fabryka LG w Polsce ma tak dużo zamówień, że już musi rozbudować swoje moce produkcyjne. Szkoda tylko, że nie ma tam produkcji baterii dla polskich aut.

W każdym dużym projekcie nadchodzi czas na korektę kursu. Rządowy projekt elektryfikacji transportu to śmiałe zamierzenie, które nie uniknęło jednak mielizn. Organizacyjnych i technologicznych. Wyzwaniem dla tego projektu może być próba połączenia elektromobilnych pomysłów biznesowo-produkcyjnych młodych inżynierów z Polski i doświadczonych przedstawicieli motoryzacji europejskiej. Rozmowy już trwają.

Podczas Kongresu chcemy takie pojęcia, a właściwie slogany funkcjonujące w dyskursie publicznym, jak: „1 milion aut elektrycznych”, „6400 punktów do ładowania”, „polski samochód elektryczny”, „sieci tego nie wytrzymają”, „nie starczy mocy”  skonfrontować z biznesem, ekonomią, polityką i nauką. Z praktykami, którzy wiedzą, że na obecnej światowej wojnie technologicznej wygrywa tylko ten kto inwestuje w innowacje.

IV Kongres stawia na dyskusję. Czasami ostrą ale, mamy nadzieję, taką, która skoryguje kurs polskiej elektromobilności.

Kongres organizowany jest w ramach VII Warszawskich Dni Energii 2020

Partnerzy IV Kongresu:

PGE Dystrybucja
Przedmiot działalności: dystrybucja energii elektrycznej polega na transporcie energii elektrycznej za pomocą sieci i urządzeń elektroenergetycznych wysokich, średnich i niskich napięć do odbiorców końcowych. Działalność ta jest realizowana przez Operatorów Systemów Dystrybucyjnych (OSD). Decyzją z dnia 31 sierpnia 2010 roku znak DPE-4711-18(3)/19029/2010/MW Prezes Urzędu Regulacji Energetyki wyznaczył Spółkę PGE Dystrybucja S.A. Operatorem Systemu Dystrybucyjnego na obszarze określonym w koncesji na dystrybucję energii elektrycznej.
PGE Dystrybucja S.A. rozpoczęła swoją działalność operatorską z dniem 1 września 2010 roku. Spółka jako OSD powstała w wyniku konsolidacji ośmiu spółek pełniących funkcję lokalnych operatorów systemów dystrybucyjnych, obecnie Oddziałów terenowych Spółki PGE Dystrybucja S.A.. 
Podstawowe zadania OSD, nałożone przepisami Prawa Energetycznego to:
prowadzenie ruchu sieciowego w sieci dystrybucyjnej,
prowadzenie eksploatacji, konserwacji i remontów sieci dystrybucyjnej,
planowanie rozwoju sieci dystrybucyjnej,
zapewnienie rozbudowy sieci dystrybucyjnej,
współpraca z innymi operatorami systemów elektroenergetycznych lub przedsiębiorstwami energetycznymi w zakresie określonym w Prawie energetycznym,
dysponowanie mocą określonych jednostek wytwórczych przyłączonych do sieci dystrybucyjnej,
bilansowanie systemu oraz zarządzanie ograniczeniami systemowymi;
dostarczanie użytkownikom sieci i operatorom innych systemów elektroenergetycznych określonych Prawem energetycznym informacji,
umożliwienie realizacji umów sprzedaży energii elektrycznej przez odbiorców przyłączonych do sieci poprzez wypełnianie warunków określonych w Prawie energetycznym,
utrzymanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa pracy sieci dystrybucyjnej.

Renault

Trilogie EZ-GO, EZ-PRO, EZ-ULTIMO
Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px