Log In

RANKINGI: ALPINE A110 TRYUMFUJE W 3 KATEGORIACH

Alpine A110 jest zwycięzcą w trzech kategoriach dwóch prestiżowych rankingów. Model tryumfował jako: najlepszy francuski samochód klasyczny, klasyczny samochód przyszłości i samochód o najniższym spadku wartości. Autorami rankingów są dwa magazyny motoryzacyjne – niemiecki „Motor Klassik” i brytyjski „WhatCar”.

Czytelnicy niemieckiego magazynu motoryzacyjnego „Motor Klassik” wskazali „berlinettę” A110, jako klasyczny samochód roku, a nowe A110 jako klasyczne auto przyszłości. W głosowaniu wzięło udział ponad 17 tysięcy czytelników, którzy typowali auta spośród aż 20 redakcyjnych kategorii. 

Po raz pierwszy w historii rankingu klasyczne auta podzielono na 4 podkategorie: kabriolety, coupe, samochody sportowe i limuzyny, a także na samochody niemieckie, włoskie, francuskie i amerykańskie. 

– Kategoria klasyczny samochód przyszłości identyfikuje współczesne modele, które mają największy potencjał, aby w przyszłości uzyskać miano klasyka – wyjaśnia Mateusz Widuch, marketing manager Alpine Katowice, jedynego w Polsce salonu marki Alpine. 

Nie ukrywa, że cieszy go także zwycięstwo w kategorii samochodu o najniższym spadku wartości, którego autorem jest kultowy brytyjski magazyn “WhatCar”. „Alpine stworzyło jeden z najbardziej interesujących i satysfakcjonujących samochodów sportowych, jakie można dziś kupić. Sprzedając go po jakimś czasie właściciel z pewnością będzie zadowolony z ceny, którą uzyska” – czytamy w uzasadnieniu organizatora rankingu. 

Magazyn porównał 10 modeli samochodów, biorąc pod uwagę ich ceny wyjściowe i wartość rynkową jaką utrzymują po trzech latach. Na pierwszym miejscu rankingu znalazł się model Alpine A110, który konkurował z takimi modealmi jak Porsche Panamera Sport Turismo, Porsche Cayenne Coupé, Porsche Taycan, Porsche Macan, które zajęły kolejne cztery lokaty.

Alpine
Marka Alpine została założona w 1955 roku przez Jeana Rédélé, pasjonata sportów motorowych. Alpine zostało legendą po tym, jak Alpine A110 „Berlinette” zwyciężyło dwie edycje rajdu Monte Carlo w 1971 i 1973 roku. Dziś marka Alpine powróciła z nowym samochodem sportowym A110. Nowy model jest wierny ponadczasowym zasadom, które zapewniły sukces Alpine – jest kompaktowy, lekki i zwrotny, by zagwarantować największą przyjemność z jazdy.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px