Log In

ELEKTRYCZNE SAMOCHODY RENAULT W TATRZAŃSKIM PARKU NARODOWYM

W pełni elektryczne samochody Renault są testowane w Tatrzańskim Parku Narodowym. W minionym tygodniu po parku jeździł Renault Master Z.E. w zabudowie 9-miejscowej, a obecnie pracownicy TPN mogą przetestować Renault Mastera Z.E. wyposażonego w skrzynię z wywrotem z dodatkowym koszem oraz osobowe nowe Renault ZOE. Samochody dostarczył autoryzowany koncesjoner Renault Anndora.

Do Tatrzańskiego Parku Narodowego trafił w pełni elektryczny Renault Master Z.E. wyposażony w zabudowę – skrzynię z wywrotem z dodatkowym koszem. Samochód może być wykorzystywany podczas prac gospodarczych. Wcześniej pracownicy TPN testowali jego 9-miejscowy odpowiednik z panelami fotowoltaicznymi na dachu, przeznaczony do przewozów osób. Master Z.E. był testowany na trasie Zakopane – Kuźnice – Łysa Polana – Morskie Oko, gdzie dobrze radził sobie nawet na wymagających podjazdach.

W ramach testów pracownicy parku mają również do dyspozycji osobowe nowe Renault ZOE. Wcześniej w tym roku władze TPN nabyły elektryczną furgonetkę Renault Kangoo Z.E. Wszystkie samochody zostały dostarczone przez autoryzowanego koncesjonera Renault Anndora.

Renault Master Z.E. to duży furgon z napędem elektrycznym, który dysponuje najszerszą gamą na rynku. Obejmuje ona trzy wersje nadwoziowe: furgon, platformę z kabiną oraz nową wersję podwozia z kabiną – wszystkie dostępne z dopuszczalną masą całkowitą do 3,5 tony. Nowe ZOE to w pełni elektryczny miejski samochód charakteryzujący się zasięgiem do 395 km w cyklu WLTP i możliwością doładowania akumulatora w zaledwie 30 minut do poziomu pozwalającego na przejechanie do 150 km. Elektryczna furgonetka Renaut Kangoo Z.E. umożliwia przejechanie od 120 km do 200 km na jednym ładowaniu (w zależności od ukształtowania terenu, temperatury zewnętrznej, wiatru, stylu jazdy itp.). Dostępna jest w długości standardowej oraz przedłużanej Maxi, a także w 5-osobowej wersji brygadowej – Maxi Combi.

Tagged under

Nie znaleziono powiązanych artykułów.

Warsaw

Banner 468 x 60 px