Log In

Inwestycje w obrębie Puszczy Knyszyńskiej – budowa nowej linii

PGE Dystrybucja Oddział Białystok przystąpiła do realizacji budowy nowego odcinka linii średniego napięcia (SN), która łączyć będzie linie SN Sokółka – Słójka i Gródek – Wasilków.

W realizacji budowy zostanie wykorzystana metoda płużenia. Polega ona na wykorzystaniu maszyn, które pozwalają na minimalne  naruszenie gruntu w trakcie prowadzonych prac. Wykorzystanie wskazanej technologii umożliwia układanie infrastruktury światłowodowej i elektroenergetycznej na długich dystansach. Umożliwiając przy tym układanie kilku linii jednocześnie. W związku z brakiem podsypki w metodzie płużenia konieczne jest wykorzystanie specjalnych kabli elektroenergetycznych o wzmocnionej powłoce zewnętrznej. Przedmiotowa inwestycja jest trzecią, w realizacji której wykorzystano metodę płużeniaw Oddziale Białystok.

Metoda płużenia  ma szczególnie zastosowanie na terenach mocno zalesionych i trudno dostępnych

Realizacja prac spowoduje znaczną poprawę warunków zasilania miejscowości położonych w obrębie Puszczy Knyszyńskiej tj. Lipowy Most, Borki, Słójka (w sumie 17 miejscowości).

Koszt inwestycji to 1,1 mln zł. Za kwotę tę wybudowane zostanie 7 km linii średniego napięcia. Pierwsza część realizowanego zadania zostanie oddana do użytku w listopadzie bieżącego roku. Inwestycja zakończy się w styczniu 2021 roku.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px