Log In

„Energetyczna Niepodległość” – kampania PGE z okazji Święta Niepodległości

PGE Polska Grupa Energetyczna przygotowała kampanię z okazji Święta Niepodległości. Kampania poświęcona jest historii rozwoju polskiej energetyki po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku. W ten sposób spółka upamiętniła 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W pierwszych latach po odzyskaniu niepodległości jednym z głównych celów gospodarczych Polski było uniezależnienie się krajowej energetyki od zagranicznych gospodarek. Po 123 latach zaborów, gwarantem zachowania suwerenności gospodarczej było uzyskanie niezależności energetycznej. Budowa ogólnokrajowego systemu elektroenergetycznego miała opierać się na krajowych aktywach i rodzimych źródłach energii. Taką możliwość dawały odnawialne źródła energii, a przede wszystkim elektrownie wodne. 

– Dzisiaj też stoimy przed wyzwaniami związanymi z budową nowoczesnej, konkurencyjnej energetyki zapewniającej bezpieczeństwo Polski. Dlatego własne moce wytwórcze, produkujące energię po konkurencyjnych cenach są gwarantem stabilności dostaw i niezależności gospodarki – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Przygotowany przez PGE spot łączy teraźniejszość z przeszłością, przypominając, że niezależność gospodarcza, w tym energetyczna, jest kolejnym przejawem niepodległości państwa.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px