Log In

ELEKTROMOBILNOŚĆ W PRAKTYCE W SZKOLE BEZPIECZNEJ JAZDY RENAULT

Oferta Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault została poszerzona o nowe szkolenie dla klientów firmowych i indywidualnych „E-mobility”, które dotyczy ekologicznej, ekonomicznej i bezpiecznej jazdy samochodami hybrydowymi oraz elektrycznymi. Uczestnicy poznają nie tylko sposób działania takiego napędu, ale również zdobędą wiedzę na temat jego eksploatacji, a podczas zajęć praktycznych pod okiem doświadczonych instruktorów nauczą się w pełni wykorzystywać potencjał tych aut. Do dyspozycji kursantów jest osiem hybryd Plug-in Renault Captur oraz dwa w pełni elektryczne Renault ZOE.

Samochody z napędem hybrydowym i elektrycznym stają się coraz bardziej popularne. Ich zalety to m.in. niższe koszty eksploatacji oraz ograniczenie emisji zanieczyszczeń powietrza. Pełne wykorzystanie możliwości takich aut zależy jednak od stylu jazdy kierowcy. Nowe szkolenie Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault „E-mobility” pozwoli uczestnikom zdobyć wiedzę i umiejętności w tym zakresie. Dzięki temu może przyczynić się do popularyzacji mobilności elektrycznej w Polsce.

Pierwsza godzina szkolenia będzie poświęcona na zajęcia teoretyczne. W tym czasie kursanci poznają charakterystykę napędu elektrycznego i hybrydowego, różnice w ich budowie, eksploatacji i sposobach ładowania. Instruktorzy Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault omówią także rodzaj ładowarek dostępnych na rynku oraz czas ładowania i koszty z tym związane.

Kolejne dwie godziny przewidziane są na część praktyczną, która pomoże uczestnikom przekonać się o wpływie ich stylu jazdy na rzeczywisty zasięg pojazdu. Kursanci pokonają trasę o długości ok. 80 km. Składają się na nią przejazd drogą szybkiego ruchu i w terenie niezabudowanym, a także jazda w ruchu miejskim. Instruktorzy zwrócą uwagę na rolę ekonomicznego zarządzania energią, obserwacji i płynności jazdy, prawidłowego przyspieszania czy odzyskiwania energii (tzw. rekuperacji). Dzięki włączeniu do szkolenia elementów jazdy ekonomicznej możliwe jest zmniejszenie kosztów eksploatacji wszystkich pojazdów i wydłużenie ich zasięgu. 

Flota Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault dysponuje ośmioma hybrydami Plug-in Renault Captur i dwoma w 100% elektrycznymi Renault ZOE, z których w czasie szkolenia będą korzystać jego uczestnicy. Grupa Renault jest pionierem i liderem w segmencie samochodów elektrycznych. Ponad 10-letnie doświadczenie w tej dziedzinie pozwala marce na proponowanie wydajnych i dynamicznych napędów hybrydowych oraz elektrycznych w szerokiej gamie samochodów w najważniejszych segmentach na rynku.

Możliwe jest dostosowanie oferty szkoleniowej do indywidualnych potrzeb, np. przeprowadzenie szkolenia teoretycznego online, szkolenia w siedzibie klienta czy szkolenia indywidualnego. Ceny szkolenia „E-mobility” zaczynają się od 492 zł za osobę.

_ _ _ _ _ _ _

Szkoła Bezpiecznej Jazdy Renault to pierwsza markowa szkoła doskonalenia techniki jazdy Renault na świecie. Szkoła działa na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Tor Modlin. W jej ofercie znajdują się szkolenia dla klientów indywidualnych i flotowych pomagające unikać ryzyka drogowego, a także kursy jazdy defensywnej i ekonomicznej dla każdego typu samochodów. Szkolenia mogą być wsparte warsztatami z psychologiem ruchu drogowego oraz kursem z zakresu pierwszej pomocy. Szkoła dysponuje torem szkoleniowym wyposażonym w 2 place treningowe i 4 płyty poślizgowe o łącznej powierzchni 3900 m2 (płyta poślizgowa podstawowa, duża płyta poślizgowa + szarpak, okrąg poślizgowy oraz wzniesienie z płytą poślizgową; przeszkody automatyczne, kurtyny wodne programowalne, wyświetlacze prędkości). 

Szkoła Bezpiecznej Jazdy Renault jest członkiem Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego i Polskiego Stowarzyszenia Motorowego Ośrodków Doskonalenia Techniki Jazdy.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px