Log In

Łódzcy radni pomogą wypełnić wniosek o dofinansowanie wymiany źródła ciepła

Łódzcy radni będą pomagać mieszkańcom wypełnić wniosek o dofinansowanie wymiany źródła ciepła. Grupa samorządowców rozpoczyna dyżury, na których będzie odpowiadać na pytania łodzian – poinformował w piątek PAP Wojciech Markiewicz z łódzkiego magistratu.

Jak wyjaśnia radny Damian Raczkowski zainteresowani mieszkańcy mogą przyjść, na któryś z dyżurów. „Pomożemy wypełnić wniosek. Służymy też naszą wiedzą, radą, materiałami informacyjnymi” – mówi samorządowiec.

Przypomina, że program trwa od kilku lat i cieszy się rosnącą popularnością. Z jego informacji wynika, że do tej pory, dzięki finansowemu wsparciu miasta, wymieniono 4 tys. źródeł ciepła. „Miasto proponuje 7 tys. zł wsparcia na wymianę indywidualnego źródła ciepła oraz do 50 tys. zł dofinansowania dla wspólnot. Już w tej edycji wiemy, że ok. 30 wspólnot dostało zgodę na dofinansowanie” – informuje Raczkowski.

O wymianę „kopciuchów” na nowoczesne źródła ogrzewania apeluje radna Agnieszka Wieteska. Zwraca uwagę, że żyjemy w czasach, gdy ludzie umierają z powodu zanieczyszczenia powietrza. Podkreśla, że miasto pomoże w wymianie starych pieców. „Miasto oferuje dofinansowanie, zaś radni pomoc w wypełnianiu wniosków. Zapraszamy na nasze dyżury” – dodaje Wieteska.

Zdaniem kolejnego samorządowca Macieja Stefanowskiego, choć wnioski o dofinansowanie są proste do wypełnienia, to jednak radni są gotowi pomóc, wytłumaczyć, na czym polega procedura. Jak poinformował, od poniedziałku 22 lutego mieszkańcy będą mogli ich spotkać zarówno w budynku magistratu na ul. Piotrkowskiej 104, w pokoju radnego czy w innych lokalizacjach na terenie miasta, np. w bibliotekach.

Według Markiewicza miasto ma zabezpieczoną kwotę 3 mln zł na dotacje. Rocznie wpływa ok. 250-300 wniosków od zainteresowanych osób i wspólnot.

Tagged under

Nie znaleziono powiązanych artykułów.

Warsaw

Banner 468 x 60 px