Log In

Kolejna spółka fotowoltaiczna sięga po crowdfunding

Fotowoltaiczny OZE Rentier zaczyna w poniedziałek 22 marca emisję akcji, którą przeprowadzi na platformie crowdfundingowej Beesfund – informuje Puls Biznesu
„Celem emisji jest zebranie 4,4 mln zł i wybudowanie w ciągu roku instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 8,5 MW, a w kolejnym roku dziesięciu o mocy 10 MW” – zapowiada Tomasz Zieliński, prezes i akcjonariusz OZE Rentier. W akcjonariacie firmy jest również Andrzej Tersa, który w końcówce rządów PO-PSL był prezesem państwowej Energi, Piotr Frejowski – współpomysłodawca projektu, i Jolanta Fraszyńska – aktorka i promotorka firmy, m.in. w mediach społecznościowych, a jednocześnie partnerka życiowa Tomasza Zielińskiego.

OZE Rentier zapowiada, że zgodnie z sugestią zawartą w nazwie będzie spółką dywidendową. Na początku dywidenda będzie wypłacana co roku, następnie co kwartał, a pierwsza w 2022 r. Plan zakłada, że sięgnie 80 proc. zysku ze sprzedaży energii wyprodukowanej we własnych instalacjach. Dodatkowo spółka chce w przyszłym roku zaoferować inwestorom odkup akcji za kwotę o 5 proc. wyższą od ceny zakupu.

„Chodzi nam po pierwsze o to, by zachęcić polskiego konsumenta energii elektrycznej, aby stał się współwłaścicielem powstających zielonych elektrowni i pokazać mu, że może być wytwórcą energii. Po drugie, dziś nie opłaca się trzymać pieniędzy w banku, a fotowoltaika jest odporna na kryzys, więc można w ten sposób dywersyfikować oszczędności” – uważa Tomasz Zieliński.

„Nie musisz mieć samodzielnego domu i dachu, by inwestować w fotowoltaikę. Naszą ideą jest stworzenie społecznych farm fotowoltaicznych” – dodaje Jolanta Fraszyńska.OZE Rentier realizuje już pod Złotoryją projekt badawczy, związany ze śledzeniem ruchu słońca w ciągu dnia. Na sąsiedniej działce przygotowuje kolejną inwestycję.

OZE Rentier nie jest jedyną firmą z branży fotowoltaicznej, która sięga po crowdfunding udziałowy. Portal crowdnews.pl wylicza, że akcje sprzedała dotychczas w ten sposób z sukcesem Sunday Energy na platformie CrowdConnect, trwa też oferta Farmy Fotowoltaiki na platformie Crowdway.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px