Log In

Westinghouse podpisuje strategiczne porozumienia o współpracy z polskimi dostawcami

Westinghouse Electric Company podpisał memorandum o współpracy z dziesięcioma firmami w Polsce. Umowy zostały zawarte bezpośrednio w siedzibach partnerów w Gdańsku oraz w biurze Westinghouse w Warszawie i dotyczą współpracy w zakresie potencjalnej budowy sześciu reaktorów AP1000® w ramach realizacji Programu Polskiej Energetyki Jądrowej oraz przyszłych projektów z wykorzystaniem technologii AP1000® w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Westinghouse jest gotowy wesprzeć Polskę w osiągnięciu celów związanych z polityką energetyczną. Będziemy działać w oparciu o nasze doświadczenie w realizacji inwestycji w technologie jądrowe na całym świecie. Te zadania będzie dodatkowo wspierał zespół prawie 200 pracowników zatrudnionych w Globalnym Centrum Usług Wspólnych Westinghouse w Krakowie, który jest zaangażowany w globalne działania naszej firmy. Chcemy zapewnić Polsce najlepszą technologię na rzecz realizacji zadań związanych z przeciwdziałaniem zmianom klimatycznym, a także by zabezpieczyć potrzeby energetyczne polskiej gospodarki – powiedział Mirosław Kowalik, Prezes Westinghouse Polska.

Westinghouse podpisał porozumienia na rzecz długoterminowej współpracy w Polsce i regionie z następującymi firmami:

  • Rafako – kluczowy dostawca rozwiązań technologicznych związanych z wytwarzaniem energii i ochroną środowiska z ponad 70-letnim doświadczeniem.
  • ZKS Ferrum – zaufany dostawca żelaznych komponentów i materiałów metalurgicznych m.in. dla branż energetycznej, hutniczej i metalurgicznej.
  • KB Pomorze – realizuje zadania projektowe i wykonawcze w budownictwie przemysłowym oraz w sektorze rafineryjnym i paliwowo-petrochemicznym w zakresie inwestycji, modernizacji i remontów instalacji produkcji, przerobu, magazynowania oraz dystrybucji surowców i paliw.
  • Mostostal Kraków – świadczy usługi w zakresie wykonawstwa i montażu konstrukcji stalowych oraz instalacji urządzeń dla przemysłu.
  • OMIS – zapewnia kompleksową obsługę projektową inwestycji, generalne wykonawstwo obiektów przemysłowych i energetycznych oraz modernizacje, rozbudowy i remonty systemów energetycznych i przemysłowych.
  • GP Baltic – jest producentem i dostawcą wielkogabarytowych konstrukcji stalowych dla branży wież wiatrowych, onshore i offshore oraz okrętowej skierowanych do międzynarodowych liderów przemysłu.
  • Protea Group – doświadczony dostawca suwnic, żurawi i innych urządzeń dźwigowych dla przemysłu.
  • Polimex Mostostal S.A. – świadczy pełen zakres usług projektowania obiektów energetycznych, realizacji dostaw, robót budowlanych i montażowych.
  • Fogo – jest wiodącym producentem agregatów prądotwórczych.
  • Zarmen Group – lider na rynku kompleksowego wykonania inwestycji przemysłowych. W skład grupy wchodzi 13 spółek o szerokim zakresie działalności.
Tagged under

Nie znaleziono powiązanych artykułów.

Warsaw

Banner 468 x 60 px