Log In

Autobus wodorowy już w Koninie

Do zajezdni autobusowej w Koninie bezpiecznie dotarł nowy Solaris napędzany wodorem. To pierwszy tego typu autobus w Polsce, już wkrótce będzie regularnie kursował na linii miejskiej.

Autobus wodorowy w Koninie

Urbino 12 Hydrogen firmy Solaris, to jedyny taki autobus w Polsce. Przez najbliższe 4 lata będzie woził pasażerów ulicami Konina. Dziś rano (4 lipca) został dostarczony do konińskiej zajezdni autobusowej.

Z dużą nieśmiałością podejmujmy to zadanie, ale z ogromnym przekonaniem, że tędy droga i tak należy podążać. Wiemy, że dzięki współpracy z firmą Solaris i przy wsparciu władz miasta, damy radę” – mówił podczas podpisania kontraktu na dzierżawę nowego autobusu Magdalena Przybyła, Prezes Zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koninie.

Możliwości nowego autobusu
Miejski Zakład Komunikacyjny w Koninie powiększył swoją flotę o fabrycznie nowy, niskopodłogowy autobus napędzany wodorem. Jego głównymi zaletami są m.in.: krótki czas tankowania, duży zasięg, zerowa emisyjność spalin do atmosfery oraz cichy i przyjazny mieszkańcom miasta tryb pracy.
Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px