Log In

Kongres inteligentnych miast

Czy miasta Polski wykorzystują nowe technologie, aby poprawić jakość życia mieszkańców? Jak oszczędzać energię w mieście? Czy szwedzkie, niemieckie i norweskie miasta są smart? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań szukają eksperci, politycy i samorządowcy podczas V Ogólnopolskiego Kongresu Smart – Inteligentne Miasta. Konferencja odbywa się dziś (23 listopada) w Krakowie.

Jednym z najważniejszych celów konferencji jest pokazanie, jak miasta z północnej części Europy realizują koncepcję inteligentnego rozwoju i czego możemy się od nich nauczyć. Uczestnicy konferencji dowiedzą się m.in. jak działa system gospodarowania odpadami w szwedzkich miastach, które podobnie jak polskie aglomeracje mają dobrze rozwiniętą sieć ciepłowniczą. Istotnym tematem do dyskusji będzie również nowoczesny transport publiczny oraz możliwości rozwoju pojazdów elektrycznych w polskich i zagranicznych miastach.

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Agencji Rynku Rolnego oraz Krajowej Rady Spółdzielczej.

Dzisiejsza konferencja to już piąta odsłona Ogólnopolskiego Kongresu Smart – Inteligentne Miasta. Inauguracja jedynego w Polsce cyklu regionalnych konferencji o smart cities odbyła 30 marca w Warszawie. 150 przedstawicieli lokalnych samorządów, przedsiębiorcy i eksperci dyskutowali wtedy na temat wpływu nowych technologii na jakość życia w mieście.

[fvplayer src=”https://naszatve.pl/wp-content/uploads/2015/12/Matthias.mp4″ width=”1280″ height=”720″ splash=”https://naszatve.pl/wp-content/uploads/2015/12/l_hnn80yycxrtnts.jpg”]

Warsaw

Banner 468 x 60 px