Log In

Wydobycie według planu. Bogdanka podsumowała ostatni kwartał

Mimo niskich cen surowca Lubelski Węgiel Bogdanka zwiększa produkcję

Wydobycie zbliżone do tego sprzed roku przy trudniejszej sytuacji na rynku węgla. Mimo niskich cen surowca Lubelski Węgiel Bogdanka zwiększa produkcję. W poprzednich kwartałach wynosiła ona 1,99, 1,90 i 2,04 mln ton. W ostatnich miesiącach 2015 r. wzrosła do poziomu 2,55 mln ton.

Spółka LW Bogdanka poinformowała o realizacji planu produkcji węgla handlowego. W ubiegłym roku wydobyła ok. 8,5 mln zł. To o prawie 700 tys. ton mniej niż w rekordowym pod tym względem roku 2014. Zdolności produkcyjne spółki przekraczają 10 mln ton.

– Osiągnięty w całym roku poziom wydobycia był niższy od naszych obecnych mocy produkcyjnych. Zgodnie z założeniami, dostosowaliśmy bowiem poziom produkcji do możliwości sprzedażowych w 2015 r., na które wpływ miała trudna sytuacja rynkowa – powiedział Zbigniew Stopa, prezes LW Bogdanka.

Kurczy się zarząd

W październiku większość akcji lubelskiej kopalni wykupiła Enea. Od tego czasu Bogdanka wchodzi w skład kontrolowanej przez Skarb Państwa grupy energetycznej. Nowy właściciel zachował prezesa na dotychczasowym stanowisku, ale zmienił część rady nadzorczej.

Do rady weszli m.in. Paweł Orlof i Dalida Gepfert z Enei. Ten pierwszy pożegnał się z funkcją tuż po zmianie władzy w Ministerstwie Skarbu Państwa. Wczoraj z zasiadania w radzie nadzorczej LW Bogdanka zrezygnowała jej przewodnicząca – Dalida Gepfert. Nie podała przyczyn swojej rezygnacji.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px