Log In

Zarząd PGE Dystrybucja dementuje: Nigdy nie było i nie ma planów przeniesienia siedziby

Wszelkie doniesienia medialne na temat rzekomej zmiany siedziby firmy mają charakter plotki medialnej, która nie jest oparta na prawdzie – napisał w oświadczeniu zarząd PGE Dystrybucja podkreślając, że nigdy nie było i nie ma planów przeniesienia siedziby spółki z Lublina.

PGE Dystrybucja nazywa pogłoski o planowanej zmianie siedziby i przeniesieniu jej poza Lublin konfabulacją i zaznacza, że takie spekulacje medialne wywołują niepokój wśród lokalnej społeczności oraz rodzą poczucie zagrożenia wśród pracowników centrali spółki.

Zarząd PGE Dystrybucja podkreśla jednocześnie, że spółka jest jedną z największych firm na Lubelszczyźnie. Na tym terenie działają dwa odziały spółki, w Lublinie oraz Zamościu, w których łącznie zatrudnionych jest ok. 2,2 tys. pracowników. Centrala Spółki, zlokalizowana w Lublinie, zatrudnia 101 osób. Łącznie w ośmiu oddziałach firmy (Białystok, Lublin, Łódź-Miasto, Łódź-Teren, Rzeszów, Skarżysko – Kamienna, Warszawa, Zamość) pracuje 10,3 tys. osób.

Przypominamy, że w związku z pogłoskami na temat likwidacji siedziby PGE Dystrybucja w Lublinie i planach przeniesienia jej do Łodzi lub Warszawy, klub miejskich radnych PO z Lublina zapowiedział skierowanie pisma do resortu skarbu w tej sprawie. Jednak politycy PIS z regionu twierdzą, że ze strony MSP nie padły w tej sprawie żadne deklaracje.

Warsaw

Banner 468 x 60 px