Log In

Związkowcy nie chcą podgrzewać atmosfery

Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu strona społeczna Kompanii Węglowej spotka się z zarządem, aby rozmawiać o biznes planie Polskiej Grupy Górniczej. Spotkanie ma się odbyć w obecności przedstawiciela resortu energii. To właściwie jedyne ustalenie, jakie podjęto podczas spotkania w KW 16 lutego.

– Zarząd zaproponował, żebyśmy podpisali porozumienie w sprawie czternastki. Uznaliśmy, że nie ma to sensu, bo pierwsza rata czternastki została już wypłacona – relacjonuje Bogusław Hutek, przewodniczący kompanijnej Solidarności.

Związkowiec wyjaśnia, że biznes plan Polskiej Grupy Górniczej i plan techniczno-ekonomiczny na 2016 r. nie są jeszcze ostatecznie uzgodnione, dlatego nie było o czym rozmawiać.

– Bardzo chętnie siądziemy do analizy, gdy plany będą ostatecznie uzgodnione. Prezes Sędzikowski zapowiedział, że postara się zorganizować w przyszłym tygodniu spotkanie w obecności ministra – tłumaczy.

Bogusław Hutek odniósł się także do informacji medialnych dotyczących cięcia wynagrodzeń.

– Nie chcemy podgrzewać atmosfery. Niepotrzebnie niektórzy piszą o obniżkach płac o 1200 zł. Dopóki coś nie jest podpisane przez radę nadzorczą każde wyliczenie jest tylko świstkiem papieru. Czekamy na podpisane dokumenty. Takie zaognianie sytuacji niepotrzebnie robi mętlik w głowach ludzi, którzy mają przede wszystkim myśleć o bezpiecznej pracy – uważa związkowiec.

Warsaw

Banner 468 x 60 px