Log In

Volkswagen zaprezentuje nowego Up!a oraz innowacyjny model studyjny

  • Nowy Up! dostępny w kilku wersjach i z licznymi silnikami do wyboru
  • Nowy model koncepcyjny z nowatorskim systemem obsługi

Poznań, 23 lutego 2016 r. – Podczas tegorocznej wystawy samochodowej w Genewie na stoisku Volkswagena będą dominować dwa modele. Pierwszym z nich jest miejski Up! nowej generacji, który wkrótce pojawi się na rynku w kilku wersjach. Wyposażony będzie w sprzęt multimedialny umożliwiający jeszcze sprawniejsze podłączenie smartfonów. Drugim pojazdem prezentowanym przez firmę z Wolfsburga będzie fascynujący samochód koncepcyjny, który jako modny i niedrogi SUV wzbogaci wkrótce klasę samochodów kompaktowych.

Z mocnymi silnikami benzynowymi (także z TSI o mocy 66 kW/90 KM), z oszczędną jednostką na gaz ziemny albo z innowacyjnym napędem elektrycznym – nowy Up! pod względem jednostek napędowych prezentuje dużą różnorodność. Samochód jest ponadto oferowany w trzech odmianach wyposażenia, standardowej, jako Cross oraz jako przestronny, dwumiejscowy Load Up!. Dzięki nowym kolorom lakieru, nowej tapicerce, specjalnym elementom na desce rozdzielczej oraz ozdobnym foliom każdemu egzemplarzowi VW Up! można nadać indywidualny styl. Inną nowością jest możliwość podłączenia smartfona do samochodowego sprzętu multimedialnego – można dzięki temu korzystać (za pośrednictwem aplikacji Volkswagen App) z nawigacji, słuchać muzyki oraz odczytywać dane dotyczące jazdy i statusu samochodu. Ponadto Volkswagen wprowadza do sprzedaży wersję „Up! Beats” z przygotowanym przez amerykańską firmę BeatsAudio sprzętem grającym o mocy 300 wat.

Lifestylowy model studyjny można z kolei uznać za zwiastuna jednego z całej serii nowych SUV-ów – auto zapewnia nieznane dotąd doznania, a jednocześnie wyróżnia się wieloma praktycznymi cechami. Samochód ten jest realną zapowiedzią zupełnie nowej serii modeli oraz przyszłego auta seryjnego; niemal zupełnie pozbawiony jest tradycyjnych włączników i pokręteł, nawiązując przez to pod względem koncepcji do Volkswagena BUDD-e, przedstawionego międzynarodowej publiczności podczas targów CES w Las Vegas.

Warsaw

Banner 468 x 60 px