Log In

Fortum sfinalizowało zakup Duonu

Fortum zakończyło dzisiaj proces nabycia 93,35 proc. akcji Grupy Duon. Proponowana w wezwaniu cena za akcję wynosiła 3,85 zł, co przełożyło się na wartość transakcji przekraczającą 100 milionów euro.
Akcje Duonu są aktualnie notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. 15 marca 2016 roku spółka opublikuje raport finansowy za rok 2015. W raportach Fortum Duon będzie uwzględniany w segmencie HESS (Fortum Heat and Electricity Sales and Solutions).

– Duon to dobrze zarządzana spółka posiadająca bardzo kompetentny zarząd i pracowników. Jej silna pozycja widoczna jest szczególnie w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw. Duon będzie stanowił dla nas dobrą platformę rozwoju na dużym i szybko rozwijającym się rynku sprzedaży energii elektrycznej oraz gazu klientom końcowym w Polsce – mówi Matti Saario, Head of Electricity Sales Fortum.

– Jestem bardzo zadowolony z wyniku wezwania, które umożliwi nam realizację ambitnego planu rozwoju biznesu, a także pozwoli dostarczać klientom w Polsce zupełnie nową wartość płynącą z szerokiego portfolio innowacyjnych produktów i usług, jakie oferuje Fortum – dodaje.

Duon powstał w 2000 roku i należy do największych niezależnych dostawców energii elektrycznej oraz gazu w Polsce. Jest też ważnym dystrybutorem i przewoźnikiem gazu LNG. Jak podkreśla Forum, oferta, doświadczenie oraz know-how spółki stanowią doskonałe uzupełnienie dla grupy w Polsce.

Warsaw

Banner 468 x 60 px