Log In

JSW otrzymała od PGNiG Termika ofertę na zakup Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej

JSW otrzymała od PGNiG Termika ofertę na zakup Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej należącego do Spółki Energetycznej Jastrzębie z grupy JSW. Trwają analizy – poinformowała PAP rzecznik prasowy JSW Katarzyna Jabłońska-Bajer.

„Potwierdzamy złożenie przez PGNiG Termika oferty wiążącej na zakup Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej należącego do Spółki Energetycznej Jastrzębie wchodzącej w skład grupy kapitałowej JSW. Oferta poddawana jest obecnie analizie. Chodzi o 100 procent udziałów” – poinformowała PAP Jabłońska-Bajer.

„Analizujemy różne scenariusze mające dorowadzić do poprawy sytuacji płynnościowej firmy. Decyzje jednak nie zapadły” – dodała rzecznik.

W piątek wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski informował, że rząd chce, by PGNiG Termika zainwestowała w aktywa ciepłownicze JSW.

Z kolei minister energii Krzysztof Tchórzewski potwierdził w piątek w Katowicach możliwość częściowej sprzedaży wybranych spółek zależnych Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW). Zaznaczył przy tym, że nie jest to jeszcze przesądzone.

Na początku lutego wiceminister Tobiszowski poinformował, że JSW potrzebuje ponad 1 mld zł kapitału, a środki potrzebne na restrukturyzację i inwestycje w spółce miałyby pochodzić m.in. od inwestorów, którzy zechcą zaangażować się w spółki z grupy JSW.

Wśród aktywów, które mogłyby pomóc JSW w pozyskaniu środków, wiceminister wymienił wówczas Koksownię Przyjaźń w Dąbrowie Górniczej, Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze Victoria oraz Spółkę Energetyczną Jastrzębie (SEJ). O ile jednak w dwóch pierwszych podmiotach, w przypadku powiązania z inwestorem, JSW miałaby zachować większościowe pakiety, o tyle w SEJ większość może mieć inwestor, ale z dominującym udziałem Skarbu Państwa.

Przedstawiciele PGNiG informowali w piątek, że spółka jest zainteresowana sektorem ciepłownictwa, a najbardziej atrakcyjnymi aktywami byłyby sieci ciepłownicze razem z wytwarzaniem.

 (PAP)

Warsaw

Banner 468 x 60 px