Log In

Dwukolorowe malowanie Coupe Franche –symbolem ekstremalnej i nowatorskiej osobowości marki Peugeot.

Peugeot od przeszło trzech lat niezmiennie kojarzony jest z innowacyjną koncepcją deski rozdzielczej – PEUGEOT i-Cockpit – na który składają się kompaktowa, sportowa kierownica, zegary w polu widzenia drogi oraz ekran dotykowy sterujący większością funkcji pokładowych.

Projektanci marki PEUGEOT począwszy od słynnego koncept cara ONYX mocno wyodrębniają także zewnętrzną tożsamość marki. Jednym z unikalnych wyróżników jest specyficzne malowanie nadwozia – dostępne w modelach Peugeot 208 GTi oraz 308 GTi – Coupe Franche.

Dwukolorowe malowanie Coupe Franche – czyli „proste cięcie” to nowy charakterystyczny znak rozpoznawczy modeli marki zarezerwowany dla najbardziej ekstremalnych wersji modeli PEUGEOT. Po raz pierwszy, styl ten przedstawiono na samochodzie koncepcyjnym Onyx w 2012 roku. Model łączył matowy czarny lakier ze szczotkowaną miedzią ukośnie zestawione na nadwoziu. Od tamtej pory Coupe Franche pojawiał się na modelach koncepcyjnych; Peugeot Exalt, Quartz, Fractal, 308 HYbrid R, a także na samochodach produkcyjnych – Peugeot 208 GTi by Peugeot Sport oraz najnowszym Peugeot 308 GTi.

W modelu EXALT, jego Coupe Franche został poddany reinterpretacji dzięki niecodziennemu połączeniu surowego metalu z przypominającą fakturę skórę rekina tkaniną Shark Skin o optymalnych parametrach użytkowych.

W Peugeot 208 GTi, połączenie dwóch odmiennych powłok i dwóch kolorów – czerwonego i czarnego – jest unikalne i innowacyjne. Czarny matowy przód kontrastuje z oryginalnym odcieniem błyszczącej czerwieni w tylnej części auta tworząc już z zewnątrz niepowtarzalne wrażenie samochodu o sportowych osiągach.

W prototypie Fractal, Coupe Franche, łączy biel i matową czerń, które wzmacniają wizualną witalność samochodu.

Pierre-Paul Mattei – projektant Marki, powiedział:

Coupe Franche może być traktowane jako tożsamość. Nie jest to przypadkowo zaprojektowane malowanie. W rzeczywistości, było ono częścią briefu podczas tworzenia modeli, w których zostało zastosowane. Symbolizuje ekstremalną, nowatorską osobowość naszych samochodów.

Malowanie nadwozia, Coupe Franche, która wyraża ultrasportowy charakter modeli GTi by Peugeot Sport podkreśla precyzyjne dostrojenie każdego elementu karoserii. Czarno-czerwne nadwozie dopełnia charatkeru Nowego Peugeot 308 GTi z silnikiem 1.6 THP 270KM, który od dwóch tygodni jest w polskiej ofercie producenta. Po raz pierwszy publicznie radykalny styl malowania i nowy znak rozpoznawczy sportowych modeli Peugeot będzie można podziwiać podczas Medzynarodowych targów Poznańskich od 31 marca na standzie Peugeot.

Warsaw

Banner 468 x 60 px