Log In

4505 pracowników PGG chce skorzystać z osłon

Polska Grupa Górnicza podsumowała wyniki sondażu przeprowadzonego śród załogi, który dotyczył zainteresowania skorzystaniem z osłon socjalnych. Jak poinformowała portal górniczy nettg.pl Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy spółki, akces dotyczący skorzystania ze świadczeń złożyło 4505 osób.

Wśród osób, które odpowiedziały na dobrowolne ankiety 3701 wskazało chęć przejścia na urlopy górnicze, 358 na urlopy dla pracowników przeróbki, a 446 osób wskazało na chęć skorzystania z jednorazowych odpraw pieniężnych.

– To był dobrowolny sondaż, który nie jest wiążących ani dla pracownika, ani dla pracodawcy. Skala zainteresowania osłonami pokrywa się z wielkością odejść prognozowaną w porozumieniu ze stroną społeczną o utworzeniu PGG. Sondaż potwierdził te szacunki – wskazuje Głogowski.

Przypomnijmy, że możliwość skorzystania z pakietu osłonowego, który wprowadzony został znowelizowaną ustawą o restrukturyzacji górnictwa, przysługuje pracownikom kopalń i ruchów przekazywanych do Spółki Restrukturyzacji Kopalń w celu wygaszenia. Od początku obowiązywania instrumentów osłonowych (czyli w praktyce od 1 maja 2015 r.) z dobrodziejstw pakietu skorzystało 4335 osób. Obecnie obowiązujące przepisy zezwalają na przekazywanie do SRK nie tylko całych kopań ale także części zakładów górniczych wraz z załogą.

Warsaw

Banner 468 x 60 px