Log In

PGG uruchamia sprzedaż internetową ekogroszku

Polska Grupa Górnicza jako pierwsza wśród wiodących producentów węgla w Polsce uruchomiła internetowy sklep z ekogroszkiem. Jak wyjaśnia Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy spółki, intencją PGG jest dbałość o komfort klientów oraz umożliwienie kupna węgla bezpośrednio od producenta. Sklep działa pod adresem internetowym www.pgg.pl.

Dzięki inicjatywie PGG każdy, w dowolnym miejscu w Polsce, może poprzez jedno „kliknięcie” zamówić oryginalny ekogroszek Retopal z transportem bezpośrednio do domu. Sklep oferuje Retopal w paletach o masie 1 t, składających się z 40 worków po 25 kg. Jednorazowo możliwy jest zakup od 1 do 5 palet. Obowiązuje jedna cena z dostawą na terenie całego kraju.

Złożenie zamówienia i płatność za węgiel w sklepie internetowym realizowane są poprzez intuicyjny interfejs. Klienci mogą także dokonywać zakupów z urządzeń mobilnych. Bezpłatna szybka dostawa zamówionego towaru realizowana jest przy współpracy PGG z firmą kurierską. Zamówiony węgiel dotrze do klientów już na trzeci dzień po zrealizowaniu płatności.

PGG udostępniła także nowoczesną, komfortową dla kupującego, opcję zapłaty szybkimi płatnościami przy współpracy z firmą DotPay. Kupujący są na bieżąco informowani drogą mailową o statusie swojego zamówienia.

– Jesteśmy przekonani, że ta nowoczesna forma sprzedaży znacząco ułatwi naszym klientom na terenie całego kraju dostęp do markowego produktu, jakim jest ekogroszek Retopal. Nasi klienci zyskują pewność, że kupiony przez nich węgiel będzie miał wysokie i stabilne parametry jakościowe, a dostarczy go największy w Polsce producent węgla – informuje Mirosława Szumniak, dyrektor biura organizacji sprzedaży PGG.

Przygotowania do uruchomiania pierwszego w Polsce sklepu z ekogroszkiem trwały od kilku miesięcy. W pierwszym etapie w kopalni Piast powstała w pełni automatyczna linia do paczkowania węgla. Podczas workowania precyzyjnie kontrolowana jest zawartość każdego worka, zwłaszcza pod kątem zanieczyszczenia częściami metalowymi. „Czysty” ekogroszek o stabilnej jakości daje gwarancję optymalnej, bezawaryjnej pracy kotła.

Warsaw

Banner 468 x 60 px