Log In

W sierpniu informacja o finansowaniu JSW

Do końca lipca JSW ma wypracować porozumienie z instytucjami finansowymi. Spółka potrzebuje dodatkowego wsparcia. W sierpniu będzie znana jego forma.

Podczas rozmowy z dziennikarzami przed wtorkowym (26 lipca) posiedzeniem Zespołu Trójstronnego ds. Bezpieczeństwa Socjalnego Górników wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski ocenił, że Jastrzębska Spółka Węglowa, w czasie gdy zacznie spłacać przesunięte zobowiązania finansowe, będzie potrzebowała dodatkowego wsparcia.

– Jesteśmy po prezentacji biznesplanu JSW stronie społecznej. Zarząd przedstawił wizję rozwoju i oszacował, jakie środki są potrzebne, aby Jastrzębska Spółka mogła osiągnąć stabilność w przyszłym roku. Przeszliśmy do tego etapu w momencie, gdy udało się uregulować akcjonariat. Wykupiliśmy obligacje objęte wcześniej przez Bank Śląski ING, który miał inny pogląd na proces naprawczy Spółki – powiedział.

Minister poinformował również, że do końca lipca powinno zostać wypracowane porozumienie z instytucjami finansowymi, które pozwoli na uruchomienie procesu inwestycji w JSW, a zarazem „utworzy nową strukturę zabezpieczeń na kapitale”.

Zapowiedział, że prawdopodobnie w sierpniu znana będzie formuła zasilenia finansowego JSW. Podkreślił, że środki uzyskane ze sprzedaży aktywów (Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Spółki Energetycznej Jastrzębie oraz Zakładów Koksowniczych Victoria) daje duże wsparcie, ale dla zbudowania podstaw stabilności JSW potrzebne będzie dodatkowe wsparcie.

Warsaw

Banner 468 x 60 px