Log In

ŠKODA napędza Vuelta a España

Tylko cztery tygodnie po tym, jak zwycięzcy tegorocznego Tour de France wznieśli w paryskie niebo kryształowe rzeźby zaprojektowane przez ŠKODĘ, na kolarskie emocje zaprasza już kolejny klasyk napędzany przez czeską markę. ŠKODA będzie towarzyszyła wyścigowi Vuelta a España jako oficjalny partner już po raz szósty, podczas tej edycji wspierając organizatorów ponad 70 samochodami. Kolarzom będzie przewodził flagowy model Superb, podobnie jak we Francji pełniący rolę „Czerwonego Samochodu”. Oprócz tego, ŠKODA ponownie będzie patronem Zielonej Koszulki dla najlepszego zawodnika w klasyfikacji punktowej. 71. wyścig dookoła Hiszpanii trwa od 20 sierpnia do 11 września i przez ten czas pokonuje 3 315 kilometrów podzielonych na 21 etapów.
Obok Tour de France i Giro d’Italia, Vuelta a España to jeden z trzech wielkich kolarskich tourów, najważniejszych imprez rowerowych na świecie. Tegoroczna edycja hiszpańskiego święta kolarstwa rozpoczęła się 20 sierpnia od liczącego 29,4 km odcinka zespołowej jazdy na czas w regionie Galicji w północno-zachodniej części kraju.
ŠKODA napędza Vuelta a España
W obliczu aż dziesięciu finiszów górskich, w walce o czerwoną koszulkę lidera liczyć się będą szczególnie specjaliści od podjazdów. Ukoronowaniem imprezy będzie rozgrywany 3 września 196-kilometrowy odcinek wiodący przez legendarną przełęcz Col d’Aubisque i Pireneje do Francji. Zwycięzców poznamy w Madrycie 11 września.
„Każdego roku akcję na trasach Vuelty śledzą miliony fanów kolarstwa na całym świecie – na żywo wzdłuż trasy wyścigu i w swoich domach przed telewizorami” – mówi Werner Eichhorn, Członek Zarządu ŠKODY ds. Sprzedaży i Marketingu. „Nie możemy się już doczekać startu tego wielkiego wydarzenia, który ŠKODA wspiera jako oficjalny partner od 2011 roku, po raz drugi także jako sponsor Zielonej Koszulki. Oczywiście naszym największym wkładem w wyścig jest ŠKODA Superb w roli „Czerwonego Samochodu”. W 2014 roku czeska marka zagwarantowała sobie przedłużenie patronatu sponsorskiego nad topowymi wydarzeniami kolarskimi Tour de France i Vuelta a España do roku 2018. Równolegle ŠKODA wspiera także inne międzynarodowe kolarskie klasyki.
Tak jak w poprzednich latach, ŠKODA wysyła do Hiszpanii silną reprezentację. Ponad 70 samochodów z Mladej Boleslavi (wśród nich głównie modele Octavia Combi i Superb) będzie wspierać kolarzy na 21 etapach wyścigu. Przez lata czeskie samochody znakomicie dowiodły już tu swojej niezawodności i wszechstronności. Podczas trzytygodniowej misji w Hiszpanii samochody ŠKODY pokonują tu wspólnie około pół miliona kilometrów. Od 2011 roku daje już to ponad dwa i pół miliona kilometrów pokonanych bez najmniejszej usterki.
Towarzysząc kolarzom na trasach ich zmagań, ŠKODA Superb będzie w najbliższych tygodniach w centrum uwagi: „Czerwony Samochód” wyścigu przewodzi stawce zawodników i służy jako mobilne biuro dowodzenia. Samochód jest pokryty szczególnie pasującym tu lakierem o odcieniu czerwieni Corrida.
ŠKODA napędza Vuelta a España
ŠKODA Auto i ŠKODA España będą wspierać wyścig zakrojonymi na szeroką skalę dodatkowymi aktywnościami. Na stronie ŠKODY WeLoveCycling.com można znaleźć najnowsze doniesienia i filmy wideo z trasy oraz wiele ciekawych informacji z  fascynującego świata kolarstwa. Fani mogą być także na bieżąco z wyścigiem śledząc profil ŠKODY na Facebooku facebook.com/skoda-cycling.
ŠKODA napędza rowery
Zaangażowanie ŠKODY we wspieranie imprez kolarskich obrazuje specjalny związek czeskiej marki z tym sportem: jej historia rozpoczęła się 121 lat temu, gdy w 1895 roku Václav Laurin i Václav Klement założyli zakład produkujący rowery w Mladej Boleslavi. Centrala firmy znajduje się w tym mieście po dziś dzień, a kolarstwo pozostaje jednym z kluczowych elementów strategii sponsorskiej ŠKODY. W tym roku ŠKODA była oficjalnym sponsorem i partnerem Tour de France już po raz trzynasty, od zeszłego roku jest też patronem Zielonej Koszulki dla najlepszego sprintera. Dodatkowo czeski producent samochodów wspiera także inne imprezy kolarskie o międzynarodowej i ogólnokrajowej randze. ŠKODA dopinguje w uprawianiu kolarstwa także swoich Klientów, oferując im szerokie portfolio praktycznych akcesoriów i rowery.

Warsaw

Banner 468 x 60 px