Log In

PEUGEOT Sport prezentuje nowego PEUGEOT 3008 DKR

Nowy PEUGEOT 3008 DKR wystartuje w Rajdzie Dakar 2017

· Marka PEUGEOT rozpocznie sezon 2017 umocniona zwycięstwami w Rajdzie Dakar w styczniu br. (w Ameryce Południowej) oraz w Rajdzie Jedwabnego Szlaku podczas tego lata (Rosja, Kazachstan i Chiny).

· Na bazie nowego SUV-a PEUGEOT 3008, którego sprzedaż rozpocznie się po międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu, Peugeot Sport, opracował we współpracy z centrum Stylu PEUGEOT, nową rajdową maszynę – prawdziwą bestię, o jeszcze bardziej rasowej linii i jeszcze wyższych osiągach.

· Nowy PEUGEOT 3008 DKR zostanie udostępniony wszystkim czterem załogom Teamu Peugeot Total, tym samym co w zeszłym roku. Najbliższa edycja rajdu już teraz zapowiada się na bardzo wymagającą i ostrą.

Wyzwanie techniczne i marzenie projektanta Nowy PEUGEOT 3008 DKR to ekstremalna wizja nowego SUV-a 3008, eksponująca jego charakterystyczne elementy i atletyczne proporcje, rzucające się zwłaszcza w oczy, gdy patrzymy na samochód pod kątem z tyłu. Stylistyka nadwozia wersji rajdowej pozostaje wierna zawiadiackiej linii SUV-a. Uwagę zwraca czarna górna część nadwozia nad mocarnymi nadkolami i chromowana listwa biegnąca wzdłuż linii dachu. Przód i tył obu wersji jest podobny jeśli chodzi o reflektory, grill i tylny pas z czerwonymi „pazurami” świateł.
Jeśli chodzi o aspekty techniczne, zespół Peugeot Sport skoncentrował się w swoich pracach głównie nad zawieszeniem (amortyzatorami i geometrią kół), aby jeszcze bardziej poprawić zachowanie samochodu, a także nad układem chłodzenia i masą pojazdu. Udało się ją utrzymać na tym samym poziomie co w PEUGEOT 2008 DKR, pomimo dodania wzmocnień konstrukcji oraz systemu klimatyzacji, który z pewnością spotka się z uznaniem kierowców i pilotów.

Warsaw

Banner 468 x 60 px