Log In

Audi Tradition, Walter Röhrl i cztery klasyki sportu motorowego wezmą udział w górskim wyścigu

  • Rajd alpejskimi drogami Roßfeld Bergpreis Berchtesgaden, za kierownicą Audi Sport quattro S1 i DKW Junior
  •   Na starcie również Audi 200 quattro Trans Am i Audi 90 quattro IMSA GTO

    Ingolstadt, 14 września 2016 r. Audi Tradition wystawi cztery klasyczne już samochody rajdowe i wyścigowe w imprezie „Internationaler Edelweiß Bergpreis Roßfeld Berchtesgaden”. Ten górski rajd samochodów historycznych odbędzie się od 23 do 25 września, a jednym z najważniejszych jego gości będzie Walter Röhrl. Dwukrotny mistrz Rajdowych Mistrzostw Świata, w Roßfeld zasiądzie za sterami wszystkich samochodów ze stajni czterech pierścieni. Punktem kulminacyjnym imprezy, zaplanowanym na 24 września, będzie start Röhrl’a w Audi Sport quattro S1 w górę alpejskiej drogi.

    W pozostałe dwa dni rajdu, tym wspaniałym autem z sezonu 1985 jeździł będzie dwukrotny rajdowy mistrz Niemiec, Harald Demuth. Na starcie wyścigu do górskiej przełęczy położonej na wysokości 1560 m, stanie również inne auto wyścigowe
    z bogatej historii Audi. To mające już ponad 50 lat DKW F 11/64 Sport. Samochód, znany jako DKW Junior, był w owych latach bardzo popularny wśród prywatnych kierowców rajdowych, ze względu na umiarkowane koszty nabycia i eksploatacji. Zarówno w sporcie rajdowym, jak i na zamkniętych torach, modele DKW Junior notowały bardzo dobre wyniki w swoich klasach. W Roßfeld, kierowca rajdowy Hagen Arlt poprowadzi samochód startujący w sezonie 1963. Będzie to ten sam egzemplarz, którym jeździł jako kierowca prywatny.

    Audi Tradition pokaże również dwa spektakularne samochody wyścigowe: Audi 200 quattro Trans Am z 1988 roku oraz Audi 90 quattro IMSA GTO z roku 1989. Oba te pojazdy są ikonami sportowych osiągnięć czterech pierścieni i odnosiły wiele sukcesów, zwłaszcza na torach wyścigowych w USA.

Warsaw

Banner 468 x 60 px