Log In

Rozpoczyna się licytacja Golfów, którymi papież Franciszek podróżował podczas Światowych Dni Młodzieży

 •   Samochody były używane przez papieża Franciszka podczas pobytu w Krakowie, Brzegach, Częstochowie i w Oświęcimiu
 •   Licytacja aut przekazanych przez papieża odbędzie się za pośrednictwem platformy charytatywni.allegro.pl
 •   Aukcje będą trwały od 26 września do 9 października 2016 r.

  Kraków, 26 września 2016 r. – Trzy Golfy o numerach rejestracyjnych K1 POPE, K2 POPE i K3 POPE, którymi papież podróżował podczas Światowych Dni Młodzieży w Polsce trafiły na licytację. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży aut oraz z licytacji cegiełek zostaną w całości przekazane na cele charytatywne. Akcja jest odpowiedzią na apel papieża Franciszka o materialne owoce Roku Miłosierdzia.

   

  Licytacja samochodów odbędzie się za pośrednictwem platformy charytatywni.allegro.pl/papamobile. Aby wziąć udział w licytacji, wystarczy wejść na stronę aukcji, zalogować się lub utworzyć konto użytkownika Allegro i zalicytować. W akcję charytatywną można włączyć się także na inne sposoby – poprzez zakup cegiełki o wartości 5, 10, 15, 50 lub 100 zł, a także wystawiając swoje przedmioty na licytację. Środki uzyskane ze sprzedaży samochodów zostaną w całości przekazane na cele charytatywne, którymi są: zakup mobilnej kliniki dla uchodźców z Syrii przebywających w Libanie, a także zakup wyposażenia domu dla osób starszych i niepełnosprawnych „Campus Misericordiae” oraz magazynu żywności „Chleb Miłosierdzia”, powstałych w Brzegach na terenie spotkania z papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży.

  Allegro nie pobiera żadnych opłat za korzystanie z platformy charytatywni.allegro.pl, a całkowity dochód z aukcji zostanie przekazany na cele charytatywne. To samo tyczy się innych ofert, ze sprzedaży których środki trafią na konto Caritas. Oferty sprzedaży aut wraz z informacją o aukcji pojawią się również na serwisie ogłoszeń motoryzacyjnych – OTOMOTO. Jego wyszukiwarka codziennie odnotowuje ponad 40.000 zapytań o Volkswagena Golfa. Od teraz, na początku listy z wynikami wyszukiwania, będą pojawiać się oferty sprzedaży Golfów na cele charytatywne.

  Golf Sportsvan jest przestronnym kompaktowym vanem. Dzięki przemyślanej kabinie, przesuwnej kanapie i dużemu bagażnikowi świetnie sprawdza się jako auto rodzinne. Innowacyjne systemy dbają o komfort i bezpieczeństwo. Golfy Sportsvany wystawione na aukcje wyposażone są w silnik TSI o mocy 110 KM oraz skrzynię biegów DSG. Używane były tylko i wyłącznie podczas Światowych Dni Młodzieży. Przebieg żadnego z samochodów nie przekracza 1000 km.

Przez dwa tygodnie trwania aukcji Volkswageny Golfy, którymi poruszał się Papież Franciszek będą eksponowane w Warszawie na placu przy kościele św. Anny oraz w Krakowie na Starym Rynku.

Warsaw

Banner 468 x 60 px