Log In

Nissan – pionier i lider elektrycznej mobilności – na Międzynarodowych Targach Floty Ekologicznej EkoFlota 2016

Już 20 października w Centrum Kongresowo-Targowym MT Polska odbędą się I Międzynarodowe Targi Floty Ekologicznej EkoFlota. Tematem wiodącym będą nowoczesne technologie i rozwiązania ekologiczne w firmowych parkach samochodowych. Nie może tam zabraknąć pioniera i lidera elektrycznej mobilności – marki Nissan.

Bezemisyjna flota w firmach nie jest już hymnem przyszłości. Nissan od lat prowadzi badania i inwestuje w rozwój motoryzacji elektrycznej. W tym obszarze jest pionierem, który dziś oferuje użytkownikom przyjemność i radość z komfortowej i dynamicznej jazdy bez spalin. Podczas targów EkoFlota Nissan zaprezentuje dwa flagowe modele: wszechstronnego użytkowego e-NV200 i miejskiego LEAF z akumulatorem w wersji 24 kWh oraz 30 kWh. Producent pokaże też jak szybko można doładować akumulator za pomocą mobilnej szybkiej ładowarki, która podłączona będzie przy pojazdach testowych.

Międzynarodowi eksperci podczas konferencji EkoFlota odpowiedzą na palące pytania i zagadnienia związane z potrzebami współczesnych flot w firmach coraz częściej opartych na zrównoważonym rozwoju. Będą dyskutować o tym jak pogodzić optymalizowanie budżetu firmowego z dbałością o środowisko. Podczas spotkania wystawcy zaprezentują innowacyjne rozwiązania proekologiczne skoncentrowane przede wszystkim na redukcji emisji spalin oraz kosztów zużycia paliwa.

Levente Reizer, odpowiedzialny za samochody elektryczne z ramienia Nissan Sales CEE, powiedział: „Rynek motoryzacyjny ewoluuje w szybkim tempie, zmieniają się też potrzeby użytkowników, coraz bardziej świadomych ekologicznie operatorów flot. Dbając o środowisko i redukując emisję CO2 nie chcą jednak rezygnować ze znakomitych osiągów, jakie znają z samochodów spalinowych. Nissan jako lider mobilności elektrycznej z powodzeniem odpowiada na te potrzeby oferując pojazdy elektryczne o doskonałych osiągach i niebywałym komforcie jazdy zarówno w segmencie samochodów osobowych, jak i użytkowych”.

W ramach części targowej Nissan zaprezentuje samochody, które w pełni odpowiadają potrzebom firm chcących dbać o środowisko, zapewniając przy tym wysoki poziom komfortu i funkcjonalności.

Nissan e-NV200 – w pełni elektryczny samochód użytkowy o zasięgu do 170 km*. Ładowność 770 kg oraz możliwość przewiezienia 2 europalet umożliwia szerokie wykorzystanie tego modelu w różnych typach biznesu. e-NV200 jest doskonałym partnerem dla przedsiębiorców, szczególnie dla tych, którym zależy na zrównoważonym rozwoju przy zachowaniu maksymalnej funkcjonalności pojazdu. Pojazd dostępny jest jako dostawczy van oraz 5- lub 7-miejscowy samochód osobowy.

LEAF – najczęściej kupowany model elektryczny na świecie (sprzedano już ponad 230 000 egz.). Badania producenta potwierdzają, że 97% nabywców jest bardzo zadowolonych z jego osiągów, a 95% poleciłoby go swoim znajomym. LEAF od początku tego roku dostępny jest w wersji z akumulatorem o pojemności 30 kWh, zapewniającym zasięg 250 km*.

Ekspozycję uzupełnią dwa modele z klasycznym napędem: crossover X-Trail oraz pick-up Navara.

X-Trail łączy uznane tradycje Nissana w segmencie 4×4 ze stylistyką i rozwiązaniami technologicznymi znanymi z crossoverów. Podstawowymi atutami modelu są wytrzymała konstrukcja i wysoki poziom bezpieczeństwa podróżujących nim osób. Inteligentnie zaprojektowane, przestronne i wykończone wysokogatunkowymi materiałami wnętrze modelu zapewnia wysoki poziom komfortu i wyposażenia. Oszczędny diesel 1.6 dCi o mocy 130 KM stanowi atrakcyjną propozycję dla operatorów flot.

Nowy Nissan Navara – Międzynarodowy Pick-up Roku 2016 – wyznacza nowy standard w segmencie pick-upów o ładowności 1 tony, łącząc najlepsze cechy crossoverów Nissana z 80-letnim doświadczeniem firmy w projektowaniu i produkowaniu solidnych pick-upów o przemyślanej konstrukcji. Navara jest także przyjazna środowisku – dzięki spełniającemu normę Euro6 silnikowi 2.3 dCi osiąga najlepszy wynik pod względem emisji w swojej klasie. Według oficjalnych pomiarów zużycie paliwa w cyklu mieszanym wynosi zaledwie 6,1 l/100 km, a emisja CO2 – 159 g/km.

Poza ekspozycją Nissan zorganizuje jazdy testowe swoimi elektrycznymi modelami – w ramach Miasteczka Testowego do dyspozycji uczestników będą 3 egzemplarze bestsellerowego Nissana LEAF: jeden z akumulatorem 24 kWh i dwa z większym, o pojemności 30 kWh.

Targi i Forum Biznesowe „EkoFlota: Innowacje, ekologia, mobilność” to wydarzenie, które ma pomóc firmom w znalezieniu odpowiednich narzędzi do podjęcia działań proekologicznych. Prezentuje całą ofertę związaną z ekologią oraz flotami i pokazuje, jak połączyć społeczną odpowiedzialność biznesu z korzyściami finansowymi dla firmy.

Warsaw

Banner 468 x 60 px