Log In

Start produkcji ŠKODY KODIAQ w Kvasinach

KODIAQ jest już blisko: rozpoczęto produkcję seryjną nowego dużego SUV-a ŠKODY w fabryce w Kvasinach.
Start produkcji ŠKODY KODIAQ w Kvasinach
„Cieszymy się, że to już się dzieje! Rozpoczęcie seryjnej produkcji długo oczekiwanego modelu KODIAQ to emocjonujący moment dla całej firmy, a szczególnie dla naszejgo zespołu w Kvasinach” – mówi członek Zarządu ŠKODY ds. Produkcji, Michael Oeljeklaus, dodając: „Czekaliśmy i przygotowywaliśmy się do tego momentu miesiącami”.

 

Modelem KODIAQ czeska marka wzmacnia swoją pozycję na najszybciej rozwijającym się segmencie rynkowym na świecie. Już od lutego 2017 roku najnowszy SUV będzie prezentował na drogach wszystkie wartości marki, które obecnie kreują ŠKODĘ: wyróżniającą się stylistykę, ponadprzeciętną ilość miejsca, przemyślane rozwiązania i innowacyjne technologie, do tej pory znane z samochodów wyższych klas.

 

Zanim fabryka ŠKODY w Kvasinach przyjęła do produkcji najnowsze modele, stała się jeszcze większa i nowocześniejsza. Obok nowej tłoczni nadwozi i modyfikacji linii montażowej rozbudowano także lakiernię i magazyn.

 

Start produkcji ŠKODY KODIAQ w Kvasinach
Obiekt w Kvasinach to jedna z trzech fabryk ŠKODY w Republice Czeskiej. Obecnie gwarantuje on pracę około 5900 osobom, co daje mu tytuł jednego z największych pracodawców w sektorze przemysłowym w regionie Hradec Králové.

 

Aktualnie zakłady te przechodzą swoje największe przeobrażenie w historii – docelowo, już w ciągu kilku najbliższych lat, mają posiadać one zdolność produkcyjną wynoszącą aż 280 000 samochodów rocznie. Do końca 2018 roku czeski producent zainwestuje w ten obiekt 7,2 miliarda koron czeskich (1,15 miliarda PLN), tworząc przy tym kolejne dwa tysiące etatów.

Warsaw

Banner 468 x 60 px