Log In

IV Forum Polsko-Szwedzkie i wizyta przewodniczącego Riksdagu

Przyszłość Unii Europejskiej w kontekście Brexitu, bezpieczeństwo w regionie Morza Bałtyckiego oraz polityka wschodnia to niektóre tematy IV Forum Polsko-Szwedzkiego, które odbędzie się we wtorek, 29 listopada w Sejmie. Obrady parlamentarzystów z obu krajów pod przewodnictwem marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego i przewodniczącego Riksdagu Urbana Ahlina mają być także poświęcone polsko-szwedzkiej współpracy w zakresie innowacyjności.

W przeddzień parlamentarnego spotkania w Warszawie, w ramach wizyty w Polsce przewodniczący Urban Ahlin, wraz z marszałkiem Markiem Kuchcińskim, będzie gościł na Podkarpaciu. W poniedziałek, 28 listopada politycy odwiedzą przejście graniczne z Ukrainą w Medyce, miejsce planowanej budowy przejścia w Malhowicach i placówkę Straży Granicznej w Huwnikach. Marszałek Sejmu i szef szwedzkiego Riksdagu wezmą też udział w jubileuszu 15-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu oraz złożą wizytę w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej.

Forum Polsko-Szwedzkie jest kontynuacją dwustronnych spotkań parlamentarnych zapoczątkowanych w 2003 r. w szwedzkim Riksdagu. Kolejne edycje Forum zostały zorganizowane w 2008 r. w Warszawie i w 2012 r. w Sztokholmie. Idea tego spotkania parlamentarnego w istotny sposób wpisuje się w współpracę ze Szwecją

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px