Log In

Minister Tobiszowski: podejmowane przez nas działania w obszarze górnictwa idą w dobrą stronę

– Podejmowane przez nas działania w obszarze górnictwa węgla kamiennego idą w dobrym kierunku. Potwierdzeniem tego jest decyzja KE w sprawie notyfikacji – powiedział wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski podczas konferencji Górnictwo 2016. Spotkanie odbyło się 25 listopada 2016 r. w Katowicach.

Wiceminister Tobiszowski podkreślił również, że resort podejmuje intensywne działania mające na celu poprawę sytuacji w sektorze. Dzięki temu m.in. udało się stworzyć 1 maja 2016 r. Polską Grupę Górniczą. – Nasz pomysł na zreformowanie polskiego górnictwa, a więc powiązanie wydobycia węgla z sektorem energetycznym nigdy nie miało na celu bieżącego finansowania górnictwa. Wielokrotnie podkreśla to w swoich wypowiedziach również minister energii Krzysztof Tchórzewski – dodał.

Przypomniał, że o górnictwie trzeba rozmawiać, opierając się na twardych danych. – W ten sposób prowadzimy dialog ze stroną społeczną. W tym procesie musimy mieć na uwadze przede wszystkim uwarunkowania gospodarcze – podkreślił. Zdaniem wiceministra kluczowe dla reformy górnictwa jest osiągnięcie wyniku „zero plus” w końcu przyszłego roku.

(www.me.gov.pl)

Warsaw

Banner 468 x 60 px