Log In

Paweł Ostrowski prezesem Towarowej Giełdy Energi

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Towarowej Giełdy Energii SA powołało w poniedziałek (28 listopada) Pawła Ostrowskiego na stanowisko prezesa zarządu Towarowej Giełdy Energii SA – podała spółka w komunikacie przekazanym PAP. Zaznaczyła, że zgodnie z przepisami zmiana na stanowisku prezesa wejdzie w życie pod warunkiem uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego.

Według komunikatu Paweł Ostrowski ma ponad piętnastoletnie doświadczenie w pracy na rynku kapitałowym. Pracował dla takich instytucji finansowych, jak m.in. PKO Bank Polski, Societe Generale, Deutsche Bank Polska, BNP Paribas Polska. Od 2007 r. piastował stanowisko dyrektora sprzedaży w Departamencie Skarbu PKO BP Banku Polskiego.

Specjalizuje się w sprzedaży produktów skarbowych oraz instrumentów zabezpieczających ryzyka towarowe oraz ryzyka stopy procentowej. Uczestniczył w projektach związanych z wdrażaniem pakietu MiFID II, a także fuzją z Nordea Bank Polska.

Ostrowski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie uzyskał stopień doktora na podstawie rozprawy „Wykorzystanie instrumentów pochodnych w zarządzaniu ryzykiem kursowym w przedsiębiorstwie”.

Towarowa Giełda Energii działa na rynku od 16 lat. Jest jedyną licencjonowaną giełdą towarową w Polsce. Jej właścicielem od lutego 2012 r. jest Giełda Papierów Wartościowych. TGE jest członkiem europejskiego rynku Multi-Regional Coupling (MRC) oraz inicjatywy Price Coupling of Regions (PCR).

TGE jest nominowanym Operatorem Rynku Energii (NEMO) wyznaczonym przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki (URE).

(PAP)

Warsaw

Banner 468 x 60 px