Log In

Volkswagen przedstawi w Detroit kolejny model z rodziny I.D. – auto z napędem elektrycznym będące ikoną nowoczesności

• showcar z 2 silnikami elektrycznymi i napędem na 4 koła
• stylistycznie wysmakowany pojazd o wielofunkcyjnym wnętrzu

Zaczyna się era samochodów elektrycznych. Podczas North American International Auto Show (NAIAS, 08-22 stycznia 2017 r.) Volkswagen zaprezentuje wielofunkcyjne auto nowych czasów, czyli nowy model z rodziny I.D. Stylistyka studyjnego pojazdu łączy elementy charakterystyczne dla pierwszych legendarnych samochodów marki Volkswagen z tymi, jakie niesie elektryzująca przyszłość. Podobnie jak model I.D., również to studyjne auto powstało w oparciu o modułową platformę do budowy aut elektrycznych (MEB), dając dowód tego, jak duży kryje się w niej potencjał i jak szerokie są możliwości jej wykorzystania.

Od chwili prezentacji modelu I.D. we wrześniu w Paryżu, litery stanowiące jego nazwę stały się synonimem nowej generacji samochodów Volkswagena – w pełni elektrycznych i współpracujących w sieci. I.D. wyróżnia się ponadto prostą stylistyką i czystością formy, własnym stylem i charakterem, jego wnętrze stworzono według nowej koncepcji, a całość wykonano z typową dla Volkswagena dbałością o jakość każdego szczegółu.

Także ten przedstawiciel rodziny I.D. będzie mógł w przyszłości jeździć w pełni automatycznie. Lekkie przyciśnięcie loga Volkswagena na kierownicy sprawi, że zniknie ona w tablicy rozdzielczej. Gdy kierowca będzie odpoczywał, laserowe skanery, ultradźwiękowe i radarowe czujniki, a także kamery będą monitorowały otoczenie wokół pojazdu i obserwowały innych uczestników ruchu.

Studyjny I.D. łączy historię marki Volkswagen z jej przyszłością w czasach elektrycznej motoryzacji. Koncepcja pojazdu jest rewolucyjna – auto ma przestronne, wygodne wnętrze, a jego elektryczny napęd pozwala na pokonanie wielu kilometrów. I.D. daje poczucie wolności, jest autem bezemisyjnym i należy do nowej epoki w motoryzacji.

Warsaw

Banner 468 x 60 px