Log In

Bez jednoznacznego zapisu o elektrowni atomowej

W uzgodnionej w czwartek (19 stycznia) przez Komitet Stały Rady Ministrów Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju nie ma jednoznacznego zapisu o budowie elektrowni atomowej – powiedział PAP szef Komitetu Henryk Kowalczyk. Dodał, że był to punkt sporny między różnymi resortami.

– W Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR) jest zapis otwarty, że rozwój technologii jądrowej i fizyki jądrowej nas interesuje. Nie ma tam natomiast jednoznacznego zapisu o budowie elektrowni atomowej – powiedział PAP Kowalczyk.

Jak wskazał, jest to kompromisowa wersja, gdyż kwestia zapisania w Strategii budowy elektrowni jądrowej była punktem spornym między różnymi resortami.

Komitet Stały Rady Ministrów przyjął w czwartek Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR). Teraz, według Henryka Kowalczyka, po wprowadzeniu do niej zmian uzgodnionych na posiedzeniu Komitetu Stałego dokument powinien trafić na posiedzenie rządu w najbliższy albo w kolejny wtorek.

Kowalczyk dodał, że do rozstrzygnięcia przez Radę Ministrów pozostały „drobne zagadnienia” w SOR.

Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju to strategiczny rządowy dokument, który opisuje i precyzuje tzw. plan Morawieckiego.

Wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński w opublikowanym we wtorek rano wywiadzie dla PAP pytany o kwestie, które wzbudziły największe kontrowersje podczas konsultacji SOR wskazał, że „na pewno mocno dyskutowana była kwestia energetyki”. Na pytanie o rolę energetyki jądrowej w SOR Kwieciński odpowiedział: „Ten aspekt budził i budzi dyskusje nie tylko w świecie biznesu, również w administracji rządowej. Ale ostateczne rozstrzygnięcie przedstawimy po przyjęciu tego dokumentu przez rząd”.

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Warsaw

Banner 468 x 60 px