Log In

ŠKODA niepodzielnym liderem polskiej floty: rekordowy wynik w 2016 roku

Kolejny rok z rzędu polscy Klienci biznesowi zdecydowanie najchętniej wybierają ŠKODĘ. Czeska marka konsekwentnie powiększa swój wynik na rynku flotowym, który w minionym roku osiągnął nowy rekordowy pułap: 38 433 egzemplarzy dostarczonych do Klientów. To aż o 26,8% więcej niż w roku 2015, który ŠKODA także kończyła na pozycji lidera w tej kategorii z wynikiem 30 314 samochodów. Udział ŠKODY na rynku flotowym w Polsce wzrósł do 13,6%. Tytuł numeru 1 polskiej floty utrzymuje model OCTAVIA, który w 2016 roku trafił do 13 927 nowych nabywców, tj. o blisko 20% więcej niż przed rokiem.

Od roku 2011, gdy do Klientów flotowych trafiło 18 982 samochodów z Republiki Czeskiej, ŠKODA konsekwentnie co roku zwiększa swój rezultat, w 2016 roku osiągając udział w rynku na poziomie 13,64% i rekordową liczbę 38 433 nowych rejestracji. Osiągnięty wynik wpłynął także na znaczący wzrost udziału floty w całkowitej sprzedaży ŠKODY w Polsce – w zeszłym roku wyniósł już 73,5%.

 

Swojego zadowolenia z tych sukcesów nie kryje Kierownik Zespołu Sprzedaży Flotowej Tomasz Koter: „Utrzymanie doskonałego trendu wzrostowego z ostatnich lat było dużym wyzwaniem, tymczasem ŠKODZIE udało się go jeszcze wzmocnić. To wielki sukces całego zespołu ŠKODA Polska i Specjalistów ds. Sprzedaży Flotowej pracujących w Autoryzowanych Salonach Dealerskich ŠKODA, ale również nieustannie udoskonalanej, nowoczesnej gamy modeli ŠKODY oraz bardzo konkurencyjnej oferty dla Klientów biznesowych.

 

ŠKODA niepodzielnym liderem polskiej floty: rekordowy wynik w 2016 roku
Wyjątkowo korzystną ofertę budują także dedykowane narzędzia finansowania zakupu oraz pakiety serwisowe. Opracowane specjalnie na potrzeby polskiej floty rozwiązania gwarantują nie tylko korzystne warunki zakupu, ale i niskie i przewidywalne koszty przez cały okres eksploatacji samochodów.”

 

Wszystkie obecne modele w gamie ŠKODY były w minionym roku bardzo dobrze przyjęte przez rynek flotowy, notując w większości przypadków dwucyfrowe wzrosty, sięgające nawet 59,2% względem wyniku osiągniętego w roku 2015. Najwyższy wzrost należy do flagowego modelu SUPERB, który w minionym roku znalazł aż 5 443 nowych nabywców flotowych, co dało mu dziesiąte miejsce w zestawieniu flotowych bestsellerów roku 2016 i drugie w swoim segmencie. Znaczące wzrosty zanotował także model YETI (o 20,2% do 1 298 zarejestrowanych samochodów) oraz CITIGO, który z wynikiem 1 386 nowych rejestracji (o 19,5% więcej niż w roku poprzednim) był wiceliderem swojego flotowego segmentu.

 

ŠKODA niepodzielnym liderem polskiej floty: rekordowy wynik w 2016 roku
Niezmiennymi faworytami polskiej floty pozostają modele OCTAVIA i FABIA. Regularnie meldujące się w czołówce rynku flotowego na przestrzeni całych dwunastu miesięcy, rok kończą na odpowiednio pierwszym i drugim miejscu zestawienia ogólnego z wyraźną przewagą nad konkurentami.

 

W roku 2016 na polskim rynku flotowym zarejestrowano łącznie aż 13 927 egzemplarzy najpopularniejszego modelu z Republiki Czeskiej, to jest aż o 19,9% więcej niż przed rokiem. Równie błyskotliwy sukces zanotowała FABIA, która po wzroście o 54,3% do 10 493 rejestracji awansowała na pozycję wicelidera rynku flotowego.

 

Po bardzo udanym roku 2016 ŠKODA patrzy na rozpoczynający się rok z jeszcze większymi ambicjami. W pierwszej połowie roku na rynku flotowym zadebiutują dwie bardzo ważne nowości. Pierwszą z nich będzie długo wyczekiwany duży SUV marki, model KODIAQ, drugą gruntownie zmodernizowany lider rynku, model OCTAVIA.

Warsaw

Banner 468 x 60 px