Log In

Odliczanie rozpoczęte: Volkswagen Arteon zadebiutuje podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie

• Arteon, które zajmie w ofercie Volkswagena pozycję powyżej Passata, wśród samochodów wyższej klasy średniej wyróżnia się emocjonalną stylistyką
• Przednie reflektory i osłona chłodnicy łączą się tworząc zupełnie nowy design przodu

Volkswagen wzbogaca swoją paletę o awangardowy model z rodziny Gran Turismo. Arteon zajmie w hierarchii aut Volkswagena miejsce powyżej Passata i zostanie po raz pierwszy zaprezentowany publicznie podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie (9 – 19 marca 2017 r.).

Główne wyzwanie przed jakim stanęli designerzy tego auta polegało na nadaniu mu awangardowej stylistyki przy zachowaniu wszystkich praktycznych cech ważnych w codziennym użytkowaniu. Powstał model o niezwykle przestronnym wnętrzu jak na auto z tego rodzaju nadwoziem. Niezależnie od tego, które miejsca zajmują pasażerowie zawsze mają dostateczną przestrzeń nad głową i wokół nóg. Do najbardziej charakterystycznych wyróżników Arteona należy: przednia część nadwozia, której nadano zupełnie nowy wygląd – diodowe reflektory i LED-owe światła do jazdy dziennej tworzą tu stylistyczną całość z wykończoną chromowanymi listwami osłoną chłodnicy i maską silnika. Niepowtarzalny styl ma również tylna część nadwozia.

W Arteonie zastosowano po raz pierwszy systemy asystujące najnowszej generacji, auto wyposażono w elementy zarezerwowane dotąd dla samochodów wyższych klas. Dzięki temu nowatorskiemu połączeniu Arteon stał się jednym z najbardziej atrakcyjnych samochodów w swojej klasie.

*Arteon: samochód nie jest jeszcze oferowany w sprzedaży, nie posiada homologacji, dlatego nie podlega przepisom 1999/94/EG

Warsaw

Banner 468 x 60 px