Log In

Elektryczny Nissan e-NV200 rewolucjonizuje kultową flotę samochodów dostawczych Harrodsa

Po ponad 100 latach od czasu, gdy kultowy londyński dom towarowy po raz pierwszy wprowadził elektryczny samochód dostawczy do swojej floty, Harrods wraca do technologii samochodów elektrycznych, rozpoczynając użytkowanie stuprocentowo elektrycznego furgonu Nissan e‑NV200.

Brytyjski dom towarowy to najnowszy europejski klient Nissana, który ma w swoim parku pojazdów bezemisyjny model e‑NV200. Dotychczas japońska firma sprzedała europejskim firmom łącznie ponad 27 000 samochodów elektrycznych.

Oficjalne przekazanie stuprocentowo elektrycznego furgonu nastąpiło przed luksusowym sklepem Harrodsa w dzielnicy Knightsbridge.

Nissan e-NV200 został specjalnie zaadaptowany pod kątem potrzeb Harrodsa w zakresie dostarczania zakupów. Cała przestrzeń ładunkowa furgonetki jest chłodzona. Zamontowano także regały umożliwiające przewóz świeżych produktów spożywczych w optymalnych warunkach. Nadwozie zostało oklejone folią w tradycyjnych zielono-złotych barwach Harrodsa, po których samochód można łatwo rozpoznać na ulicach miasta.

Zasięg e‑NV200 na jednym ładowaniu wynosi 170 km*, co oznacza, że samochód z powodzeniem może realizować do 50 dostaw tygodniowo, pokonując w tym czasie średni dystans 241 km po ulicach Londynu, z jedną przerwą na uzupełnienie zapasu energii.

Przy średnich kosztach eksploatacji na poziomie zaledwie 0,03 EUR/km e-NV200 jest alternatywnym i praktycznym rozwiązaniem mającym pozytywny wpływ na jakość powietrza w centrum miasta.

W 1919 roku sklep korzystał z amerykańskich elektrycznych furgonetek Walker z oponami całogumowymi. W późniejszych latach firma dysponowała flotą 60 samochodów elektrycznych, którymi dostarczała zakupy swoim klientom na terenie Londynu. W miarę wzrostu popularności silników benzynowych elektryczne furgonetki były stopniowo wycofywane. Jednak dzięki nowej technologii i rozbudowie infrastruktury Nissan umożliwił Harrodsowi ponowne wprowadzenie w pełni elektrycznego vana do firmowego parku pojazdów.

Guy Cheston, dyrektor ds. sprzedaży przestrzeni medialnej w firmie Harrods, powiedział: „To wspaniale, że na ulicach Londynu znów zobaczymy elektryczny furgon w barwach Harrodsa. Jako jeden z najbardziej renomowanych brytyjskich domów towarowych staramy się ograniczać emisję związków węgla i łagodzić nasze oddziaływanie na środowisko. W ramach naszej polityki zarządzania energią i redukcji emisji dwutlenku węgla uznaliśmy, że transport to jeden z głównych obszarów, w których możemy skutecznie wpływać na te aspekty”.

Mamy silne tradycje w rozwijaniu innowacyjnych technologii zarówno w samym sklepie, jak i poza nim. Harrods był jedną z pierwszych firm w Wielkiej Brytanii, które skompletowały stuprocentowo elektryczną flotę pojazdów użytkowych. Pierwszy samochód elektryczny zaczęliśmy użytkować ponad 100 lat temu. Od tego czasu technologia pojazdów elektrycznych rozwijała się błyskawicznie, a dziś jest to najbardziej przyjazne dla środowiska rozwiązanie transportowe. Nissan jest liderem technologii samochodów elektrycznych, więc wybór modelu e‑NV200 był dla nas oczywisty. Samochód ten pozwoli nam realizować codzienne dostawy w sposób bardziej efektywny i zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju”.

Gareth Dunsmore, dyrektor działu samochodów elektrycznych w Nissan Europe, powiedział: „Firmy z całej Europy starają się ograniczać swoje oddziaływanie na środowisko. To wspaniale, że również kultowy brytyjski dom towarowy zainteresował się bezemisyjną technologią i wprowadził e‑NV200 do swojej floty. Poprzez program inteligentnej mobilności Nissana chcemy budować przyszłość bliższą zasadom zrównoważonego rozwoju. Uważamy, że pojazdy bezemisyjne, takie jak e‑NV200, mogą mieć zasadniczy wkład w rozwiązanie problemu zanieczyszczenia powietrza, z którym zmaga się wiele europejskich metropolii”.

Nissan e‑NV200 został zaprojektowany dla dalekowzrocznych firm. Cieszę się, że Harrods zaufał nam jako marce, która pomoże mu przestawić się na bardziej ekologiczne rozwiązania w transporcie. Harrods daje przykład innym europejskim przedsiębiorstwom z branży handlu detalicznego, że samochody elektryczne mogą przyczynić się do ograniczenia śladu węglowego firmy, oferując jednocześnie funkcjonalność i wszechstronność niezbędne przy dostarczaniu zakupów klientom z całego Londynu”.

Jako pionier rynku samochodów elektrycznych od 2010 roku Nissan dostarcza rozwiązania w zakresie inteligentnej mobilności dla masowego odbiorcy i sprzedał już ponad 290 000 samochodów elektrycznych na całym świecie. Harrods dołączył do ponad 900 firm z całego świata, które zaufały Nissanowi w realizacji idei bardziej zrównoważonego rozwoju. Nissan e‑NV200 — jeden z popularnych pojazdów bezemisyjnych w ofercie firmy Nissan i najlepiej sprzedający się w Europie elektryczny furgon w 2016 roku — łączy w sobie najlepsze elementy dwóch wielokrotnie nagradzanych samochodów — Nissana LEAF i Nissana NV200. Jest on bezemisyjnym lekkim pojazdem użytkowym o niskich kosztach eksploatacji na poziomie zaledwie 0,03 EUR/km i zasięgu do 170 km na jednym ładowaniu. Dzięki temu idealnie sprawdza się jako środek transportu zarówno w dużych, jak i małych przedsiębiorstwach, ponieważ nie tylko przyczynia się do redukcji śladu węglowego firmy, lecz jest przy tym również praktyczny, niezawodny i ekonomiczny.

Aby dowiedzieć się więcej, obejrzy film: https://youtu.be/bO9RXWjCalM.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px