Log In

Grupa PSA -obroty za pierwszy kwartał – korekta tabeli

Obroty za I kwartał 2017 r.
Sukces ofensywy produktowej i przyspieszenie rozwoju Grupy PSA na rynkach pozaeuropejskich

• Obroty Grupy PSA osiągnęły poziom 13,6 miliardów euro, w tym 9 miliardów stanowią obroty sektora samochodowego – o 4,9% więcej w stosunku do poprzedniego roku..
• Przyspieszenie rozwoju na rynkach pozaeuropejskich: uruchomienie produkcji PEUGEOT 2008 w Iranie we współpracy z Iran Khodro oraz zawarcie umów o współpracy z partnerami w Urugwaju, Wietnamie i w Indiach.
• Ogólnoświatowy wzrost sprzedaży o 4,2%, w którym dużą rolę odegrał wzrost sprzedaży samochodów marki Peugeot na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

 

Obroty Grupy PSA za pierwszy kwartał 2017 r. wyniosły 13,629 miliardów euro, w tym 9,018 miliardów euro stanowią obroty sektora samochodowego, a 5,092 miliarda euro to obroty spółki Faurecia, producenta wyposażenia. Obroty Grupy wzrosły o 4,9% w stosunku do pierwszego kwartału 2016 roku. W samym sektorze samochodowym obroty wzrosły o 2,5%, między innymi dzięki poprawie miksu produktów (+3,7%) związanemu z sukcesem nowych modeli, co zrekompensowało z nawiązką niekorzystne różnice kursowe (-1%).

W końcu marca 2017 r. wystąpił lekki wzrost zapasów, do poziomu 390 000 samochodów.

Jean Baptiste de Chatillon, Dyrektor Finansowy Grupy PSA i członek Zarządu powiedział: Powodzenie naszego planu rentownego wzrostu wyników „Push to Pass” potwierdza się wraz z sukcesem nowych modeli i dalszą ofensywą na rynkach pozaeuropejskich. We wciąż chwiejnym i niepewnym otoczeniu gospodarczym nasza elastyczność stanowi bardziej niż kiedykolwiek konkurencyjną przewagę, która pomoże nam w osiągnięciu wyznaczonych celów w zakresie wzrostu i rentowności.

Perspektywy rynkowe – Koncern PSA oczekuje, że w roku 2017 rynek samochodowy wzrośnie o około 1% w Europie i około 2% w Ameryce Łacińskiej. W Chinach rynek powinien wzrosnąć o 5%, a w Rosji pozostanie na tym samym poziomie.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px