Log In

Energa zaangażuje się w rozwój elektromobilności w Toruniu

Energa podpisze w piątek list intencyjny z Gminą Miasta Toruń w sprawie rozwoju elektromobilności.
Jak zapowiedziała spółka podpisanie listu intencyjnego, który będzie dotyczył programu rozwoju i realizacji elektromobilności dla miasta Torunia ma nastąpić w piątek 7 lipca.

Zakres planowanych działań określonych w liście intencyjnym ma obejmować rozbudowę systemów publicznego transportu zbiorowego, w szczególności w ramach programu e-BUS, a także szeroko pojętą popularyzację elektrycznego transportu osobowego oraz stworzenie niezbędnej dla jego rozwoju infrastruktury.

Przypominamy, że Energa przygotowała specjalne rozwiązanie dla jednostek samorządowych, które stoją przed wyzwaniem wdrożenia transportu niskoemisyjnego. Firma oferuje gminom wypożyczenie na określony czas małej floty pojazdów elektrycznych oraz montaż stacji ładowania i możliwość bezpłatnego ładowania energii elektrycznej. To ma im pozwolić sprawdzić w praktyce, jak wygląda użytkowanie takich aut. Oprócz tego Energa chce się podzielić zebranym w ostatnich latach doświadczeniem, oferując gminom konsulting dotyczący wdrożenia transportu opartego o pojazdy elektryczne.
Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px