Log In

Enea Wytwarzanie podpisała umowę na modernizację mazutowni w Elektrowni Kozienice

Enea Wytwarzanie rozstrzygnęła przetarg na modernizację mazutowni. Prace będą wykonywane na czynnym ruchowo obiekcie i mają potrwać do końca 2018 roku.
Mazut w Elektrowni Kozienice służy jako paliwo rozpałkowe oraz podtrzymujące pracę spalania w kotłach OP-650 i AP-1650. 20.06.2017 Enea Wytwarzanie podpisała umowę z firmą INTEC na modernizację obiektów gospodarki olejem opalowym ciężkim tzw. mazutowni. Umowa opiewa na kwotę 6 750 000,00 zł netto.
Inwestycja obejmuje wykonanie kompleksowej modernizacji w formule „pod klucz” obiektów gospodarki olejem opałowym i ma na celu pełną automatyzację procesów regulacyjnych układu, zwiększenie możliwości operacyjnych i zapewnienie zasilania w sytuacjach awaryjnych.
– Niezmiernie cieszę się z rozpoczęcia realizacji umowy na modernizację mazutowni, gdyż jest to bardzo istotny obiekt pod kątem pracy całej elektrowni, który od wielu lat nie był modernizowany. Projekt ten doskonale wkomponowuje się w politykę naszej firmy mającą na celu poprawę bezpieczeństwa energetycznego kraju. Poprzez modernizację mazutowni zmniejszymy prawdopodobieństwo wystąpienia poważnych awarii, a tym samym zdecydowanie zredukujemy możliwość ich negatywnego wpływu na środowisko – mówił Grzegorz Kotte, Wiceprezes Zarządu Enea Wytwarzanie ds. Technicznych.
Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px