Log In

Wicepremier Mateusz Morawiecki będzie gościem Forum Ekonomicznego

Minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki potwierdził swój udział w XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy (5-7 września 2017 roku).

Zdaniem wicepremiera Morawieckiego, Polskę i cały świat czeka wielkie wyzwanie gospodarcze, ponieważ mamy wiele szybko zachodzących zmian technologicznych. – Chciałbym, żeby przemysł był jak najbardziej nowoczesny. Wiadomo, że dzisiaj industrializacja nie polega na tym, na czym polegała 40 czy 50 lat temu. Państwo jest przede wszystkim po to, żeby tworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju, dla przedsiębiorców. Tak właśnie rodzą się nowoczesne ekosystemy gospodarcze – uważa wicepremier.

Mateusz Morawiecki w 1998 roku był członkiem zespołu, który negocjował warunki przystąpienia Polski do Unii Europejskiej m.in. w obszarze finansów. Następnie związał się z Grupą Banku Zachodniego WBK (wcześniej z Bankiem Zachodnim). Od maja 2007 roku był prezesem zarządu tej instytucji. W listopadzie 2015 roku został powołany na stanowisko Wiceprezesa Rady Ministrów oraz Ministra Rozwoju, a we wrześniu 2016 roku stanął na czele także Ministerstwa Finansów. Został też szefem nowo utworzonego Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów.

Mateusz Morawiecki jest stałym uczestnikiem Forów Ekonomicznych w Krynicy.

Europa musi odzyskać rozpęd w zakresie inwestycji – argumentował Mateusz Morawiecki podczas debaty Forum Ekonomicznego w 2014 roku. – Przestańmy wreszcie szukać Świętego Graala, a zacznijmy wspólnie działać na polu legislacji, regulacji podatkowych, inwestycji. Musimy położyć zdecydowany nacisk na innowacje – przekonywał gość krynickiego Forum Ekonomicznego.

W 2013 roku Mateusz Morawiecki został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności, a w 2015 roku, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px