Log In

Będą kolejne staże Ministerstwa Energii

Już za dwa miesiące rozpocznie się druga edycja programu stażowego Ministerstwa Energii „Energia dla Przyszłości”. Tymczasem dobiegają końca staże uczestników pierwszej edycji. Po kilku miesiącach spędzonych na pracy w największych firmach energetycznych w kraju – PGE, Orlen, PGNiG – stażyści wrócili do resortu.

Podczas spotkania z wiceministrem Michałem Kurtyką uczestnicy programu opowiedzieli o swoich dotychczasowych doświadczeniach, zadaniach i projektach, które realizowali w ramach stażu.

– Wasza energia, chęć do działania oraz zaangażowanie w powierzone zadania to dowód na to, że jesteście przyszłością polskiej energetyki. Patrzę w tę przyszłość z uśmiechem. – mówił wiceminister Kurtyka.

W spotkaniu wzięli także udział przedstawiciele spółek – partnerzy programu. Teraz przed uczestnikami ostatni etap stażu – dwa miesiące w Ministerstwie Energii. W październiku ruszy kolejna edycja programu.

Celem programu „Energia dla Przyszłości” jest budowanie zaplecza kadrowego dla polskiego sektora energetycznego poprzez wybór osób o wysokim potencjale i wspieranie ich w rozwoju zawodowym na początku kariery zawodowej, z możliwością zaoferowania wybranym stażystom stałej współpracy po zakończeniu stażu. Program został opracowany w taki sposób, aby każdy stażysta zdobył konkretne umiejętności i doświadczenie z zakresu interesujących go obszarów energetyki. Ma także pomóc zaplanować drogę swojego rozwoju zawodowego.

Podczas stażu uczestnicy mają szansę zapoznać się z procesem tworzenia prawa w Ministerstwie Energii, funkcjonowaniem spółek PGNiG, PGE i Orlen, a także z pracą na stanowisku merytorycznym w jednej z nich.

Źródło: Portal górniczy

Autor: AMC

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px