Log In

Prowadzimy rozmowy w sprawie akwizycji w wytwarzaniu

Energa prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia większościowych udziałów w aktywach wytwórczych – poinformował dziennikarzy prezes Energi Daniel Obajtek.

– Pracujemy nad wzmocnieniem grupy, chodzi o nabycia aktywów, w których chcemy być partnerem strategicznym, większościowym inwestorem. Rozmowy są prowadzone w trzech tematach – powiedział Obajtek.

Poinformował, że celem jest zwiększenie mocy wytwórczych, a Energa zainteresowana jest inwestycjami w kogenerację lub OZE, w tym potencjalnie także w wietrze.

– Jeśli będą propozycje nabycia po cenach dla Energi opłacalnych, rozsądnych, to jesteśmy zainteresowani – powiedział prezes, pytany, czy spółka mogłaby kupić farmy wiatrowe.

Poinformował, że Energa chce w swoim miksie paliwowym mieć zarówno węgiel, jak i odnawialne źródła.

– Nie jest prawdą, że chcemy wyjść z inwestowania w OZE. Nic na to nie wskazuje. Chcemy jednak, by to były transakcje opłacalne dla grupy, uzasadnione ekonomicznie – powiedział.

Pytany, kiedy mogłoby dojść do jakiejś transakcji przejęcia odpowiedział: – Raczej w przyszłym roku, choć nie wykluczam, że coś się pojawi jeszcze w tym.

Ocenił, że Energa ma na ten cel środki.

– Mamy bardzo dobrą sytuację finansową, mamy pieniądze na inwestycje – powiedział Obajtek.

Prezes Energi powiedział, że spółka nie planuje angażować się w projekt budowy elektrowni jądrowej.

Źródło: Polska Agencja Prasowa

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px