Log In

Tauron Ciepło otrzyma 141 mln zł dofinansowania od WFOŚiGW

Tauron Ciepło zawarł umowy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na dofinansowanie ośmiu projektów w ramach Programu Likwidacji Niskiej Emisji – podała energetyczna grupa w komunikacie. Wartość dofinansowania wyniesie ponad 141 mln zł.

Łączna wartość środków finansowych przewidzianych na realizację programu to około 250 mln zł.

Program ma na celu likwidację emisji szkodliwych zanieczyszczeń pochodzących ze spalania śmieci i złej jakości paliwa w domowych piecach, a co za tym idzie poprawę jakości powietrza w aglomeracji śląsko-dąbrowskiej.

Jak podano, w ramach programu do 2022 roku Tauron Ciepło planuje przyłączyć ponad 180 MW mocy cieplnej w ośmiu miastach aglomeracji śląsko-dąbrowskiej objętych niską emisją tj.: w Będzinie, Chorzowie, Czeladzi, Dąbrowie Górniczej, Katowicach, Siemianowicach Śląskich, Sosnowcu i w Świętochłowicach.

„W perspektywie oznacza to roczną redukcję ponad 50 tys. ton dwutlenku węgla oraz około 250 ton mniej pyłów zawieszonych w atmosferze” – poinformował w komunikacie prasowym Filip Grzegorczyk, prezes Tauron Polska Energia.

Tauron Ciepło złożył wnioski o dofinansowanie w grudniu 2016 roku. (PAP Biznes)

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px