Log In

Przy JSW naładujesz samochód

Posiadacze samochodów elektrycznych mogą za darmo naładować swoje samochody przy siedzibie Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

 

Przed siedzibą Spółki zainstalowano stację do szybkiego ładowania. Z ładowarki skorzystały już pierwsze osoby. – To bardzo wygodne, podłączam samochód do stacji ładowania i idę na rozmowy biznesowe. Po powrocie odpinam wtyczkę i wracam samochodem do swojej  firmy – mówi Jarosław Jarzyna, jeden ze śląskich biznesmenów, który przyjechał do Jastrzębskiej Spółki Węglowej w interesach.

Do tej pory w aglomeracji śląskiej działało pięć stacji ładowania. Zlokalizowane są w: Galerii Katowickiej, na stacji paliw Orlen 3 Stawy (ul. Murckowska) w Katowicach, na Lotnisku Pyrzowice, a także w Ikea Katowice, przy salonie Nissana w Sosnowcu. Teraz doszła kolejna stacja przy siedzibie Jastrzębskiej Spółki Węglowej w Jastrzębiu-Zdroju przy al. Jana Pawła II, 4. Wszystkie ładowarki są dostępne za darmo.

Na całym świecie, również w Polsce widać rosnące zainteresowanie pojazdami elektrycznymi. Nowa stacja ładowania zainstalowana przez JSW to kolejny krok w stronę popularyzacji pojazdów elektrycznych i zwrócenia uwagi na proekologiczny aspekt transportu – powiedział Daniel Ozon, p.o. prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Spółka w czerwcu zakupiła dwa samochody elektryczne, którymi pracownicy przemieszczają się pomiędzy kopalniami oraz urzędami.  Auta są tanie w utrzymaniu. Przejazd kosztuje kilka razy mniej niż tradycyjnym samochodem z silnikiem spalinowym – około 9 zł za 100 km. JSW jest pierwszą firmą górniczą, która zaangażowała się w propagowanie ekologicznego transportu.

źródło: materiały prasowe JSW

 

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px